Į pagrindinį turinį 
  
 
Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra, bendradarbiaudama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Tautinių mažumų departamentu prie LRV, jau šeštus metus projektu „Kultūrų ratas“ kvietė ugdyti tautinę savimonę. Lapkričio 17 d. MO muziejuje vyko baigiamasis šio projekto renginys. Tikimasi, kad jame užsimezgusi tautų draugystė augs toliau.

Tautinės tolerancijos ugdymas mūsų daugiakultūrėje šalyje – aktualus ir svarbus. Priimdami kitą kultūrą, plečiame savo tolerancijos ribas. Todėl edukacinis projektas „Kultūrų ratas“ kasmet kviečia prisiminti tautinių mažumų kultūras ir skleisti daugiakultūrį Lietuvos paveldą.

Baigiamajame projekto renginyje mokiniai, atvykę iš įvairiausių Lietuvos miestų, pristatė savąsias kultūras. Kauno tarptautinė gimnazija pristatė literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Ukrainos tradicijos֧“, geltonomis ir žydromis pirštinėmis pasipuošę mokiniai dainavo ukrainiečių ir lietuvių kalbomis. VŠĮ Romų visuomenės centras ir Radviliškio pagrindinės mokyklos klubas „Tolerancijaׅ“ pristatė romų kultūros grožį šokdami tautinį šokį ir dainuodami liaudies dainą. Vėliau sekė totorių kultūros pristatymas, kuriam pasiruošė Visagino Draugystės progimnazija ir Vilniaus r. Pagirių gimnazija, atlikę kelias totoriškas dainas. Rusų kultūrą pristatė Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija.
Taip pat „Kultūros rato“ baigiamajame renginyje vyko Saugesnio interneto centro trumpa paskaita bei žaidimas, siekiant, kad vaikai mokėtų saugiai naudotis interneto platybėmis. Po jų vaikai ir mokytojai buvo pakviesti į edukacinius užsiėmimus, kur tautų draugystė augo toliau ir vaikų klegesys netilo iki pavakarių.

Renginio metu ne kartą buvo pakartota apie meilę savoms šaknims. Projektas „Kultūrų ratas“ kasmet skatina būti savos tautos vėliavnešiu ir visuomet išlikti atviru, nes tai  – raktas į toleranciją ir tautinę savimonę.