Į pagrindinį turinį 
  
 
Konkurse „Ieškau Saulės laikrodžių – 2024 m.“, kurį organizuoja Europos astronomijos švietimo asociacijos (EAAE), gali dalyvauti bet kokio amžiaus mokiniai ir iš bet kurios pasaulio vietos.

Daugelyje pasaulio miestų ir miestų eidami gatvėmis randame įvairių formų ir dydžių saulės laikrodžius. Kai kurie iš jų yra senoviniai ir buvo sukurti kaip laiko matavimo priemonė. Kiti, modernesni, buvo pastatyti iškiliose viešose vietose kaip puošmena. Juos taip pat galima išvysti ir privačiuose namuose bei soduose.

Kartais atvykstame į mažus miestelius ir bažnyčios bokšte ar name pamatome saulės laikrodį. Daugelis tokių saulės laikrodžių, esančių visoje Europoje ir daugelyje kitų šalių, buvo pastatyti viduramžiais ar net gerokai anksčiau ir yra žmonių kultūros paveldo dalis.

Todėl vienas iš konkurso organizatorės EAAE tikslų – pažinti ir skleisti bendrą mokslo šakos – astronomijos – kultūrą dėl savo tarpdisciplininio požiūrio į kitas kultūros sritis, tokias kaip istorija, menas, filosofija ir mokslas apskritai.

Šiuo konkursu siekiama „išgelbėti“ saulės laikrodžius ne tik Europoje, bet ir kitose pasaulio vietose...

Kaip dalyvauti?

Jums tereikia surasti Saulės laikrodį, jį nufotografuoti. Po to „dalyvavimo lape“, kurį rasite čia, anglų kalba atsakyti į ten pateiktus klausimus.

Užpildytą „dalyvavimo lapą“ prašoma išsiųsti el. pašto adresu allseasons@eaae-astronomy.org iki 2024 m. spalio 31 d.

Konkursas vyksta iki 2024 m. spalio 31 d.

Visiems konkurso dalyviams bus išsiųsti dalyvio pažymėjimai, taip pat EAAE surengs baigiamąją internetinę konferenciją tema: Ieškau Saulės laikrodžių.