Į pagrindinį turinį 
  
 
Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra kviečia vaikus dalyvauti Pasaulio vaikų haiku konkurse lietuvių kalba ir susipažinti su unikaliausia poezijos forma pasaulyje.

Haiku – tai unikali, Japonijoje gimusi, poezijos forma, sudaryta iš 3 eilučių ir 17 skiemenų, sustabdanti akimirką ir nusakanti jos grožį. Haiku būdinga paprasta, neįmantri kalba, tačiau leidžianti tiek rašančiam, tiek skaitančiam patirti gilius jausmus ir pajusti gamtos bei gyvenimo grožį. Spalvingi pojūčiai, gamtos sezonus nusakantys jausmingi epitetai, atspindintys tavo pasaulį ir širdį – toks turėtų būti haiku. Tai ne tik puikus būdas išreikšti save kūryboje, bet ir prilėtinti kiekvienos dienos skubą ir įvertinti, kiek daug grožio slypi aplink, tereikia tai išmokti pastebėti.

siūruoja Vilnius
skleidžiasi žilas laike
švyti trispalvė
(R. Liubertaitė)

Šiųmetė konkurso tema – šeima, skatinanti išreikšti tai, kas joje brangu. Haiku turi būti meniškai apipavidalintas piešiniu arba koliažu A4 popieriaus lape. Konkurse laukiami vaikai iki 15 metų. Bus atrinkti aukso, sidabro ir bronzos laimėtojai, kurie bus pakviesti į apdovanojimų ceremoniją Tokijuje, Japonijoje.

Ankstesnių konkursų laimėtojų darbus galite pasižiūrėti šio konkurso organizatorių svetainėje: https://www.jal-foundation.or.jp/en/haiku/contest2021/world/results/

Jūsų darbų lauksime iki 2024 m. vasario 15 dienos adresu: Žirmūnų g. 1B, LT 09101 Vilnius, nurodant „18-ajam Pasaulio vaikų haiku konkursui“. 

Konkurso sąlygas ir anketą rasite čia