Į pagrindinį turinį 
  
 
2022 metais Lietuvoje sėkmingai prasidėjo naujas piliečių mokslo projektas, kurio tikslas – sieti pilietines iniciatyvas ir dalyvauti mokslo tyrimuose. Daugiau kaip 120 mokyklų stebėjo upių taršą makro ir mikroplastiku. Pagal Lietuvos mokinių ir mokytojų suriktus duomenis VU Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkai parengė svarbią publikaciją tarptautiniame mokslo žurnale Environmental Monitoring and Assessment, Lietuvą teigiamai įvertino projektą koordinuojantis Vokietijos aviacijos ir kosmoso centras.

Šiais metais kviečiame prie projekto prisijungti naujas mokyklas

Projekto tikslas – stiprinti mokslinį bendradarbiavimą Europoje, skatinti piliečių įsitraukimą į mokslinę veiklą, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą ir mažinti neigiamą poveikį aplinkai.

Kviečiame mokyklas, gamtos mokslų ir ekologinius būrelius bei kitas jaunimo grupes prisijungti prie naujo Europos ekologinio piliečių mokslo projekto „Plastiko piratai“!

Kas?
Naujų projekto dalyvių mokymai – seminaras „Tarptautinio projekto „Plastic Pirates – Go Europe!“ veikla Lietuvoje: patirtys, metodai, galimybės“.

Kur?
Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centre, Tylioji g. 1, Birštonas (vieta žemėlapyje).

Kada?
Pasirinktinai 2024 metų spalio 9 arba 10 dienomis.

Kam?
Kviečiami registruotis bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo mokytojai, dirbantys su 5–12 klasių mokiniais. Iš įstaigos kviečiami dalyvauti ne daugiau kaip 3 asmenys.

Kodėl?
Vykdydami projekto veiklas, išmoksite moksliniame darbe naudojamų metodų geriau pažinsite netoliese esančius vandens telkinius, patys ištirsite jų ekologinę būklę, daugiau sužinosite apie grėsmę ekosistemoms, kurią kelia ilgaamžės ir sunkiai suyrančios plastiko atliekos. Taip pat svarbiu indėliu prisidėsite prie mokslininkų atliekamų tyrimų.

Kaip?
Seminaras vyks dviem srautais: pirmasis srautas – spalio 9 d., antrasis – spalio 10 d.

Seminare projekto koordinatoriai supažindins būsimus projekto dalyvius su „Plastiko piratų“ veiklomis, metodikomis, organizuos praktinius darbus. Po seminaro dalyviai galės savarankiškai atlikti veiklas su mokinių komandomis ir sėkmingai interpretuoti surinktus duomenis.

Seminare mokslininkai supažindins su taršos mikroplastiku problema, piliečių mokslo galimybėmis, projekto metodika, priemonių naudojimu, duomenų interpretavimu. Darbotvarkė

Praktinės veiklos po seminaro: dalyviai su mokiniais turės atlikti pasirinktos upės vertinimą pagal pateiktą metodiką ir atsiųsti surinktus duomenis iki seminaro metu sutartos datos.

Ko tikimės iš jūsų?

Kruopštaus užduoties atlikimo, laiku atsiųstų ir teisingai pateiktų savo vietovės ekologinių parametrų stebėjimų ir projekto pristatymo vietos bendruomenėms.

Svarbi informacija

· Seminaras nemokamas.
· Registruotis galima iki 2024 m. spalio 4 d. (arba kol nebeliks vietų).
· Dalyviai laukiami adresu: Tylioji g. 1, Birštonas (vieta žemėlapyje) nuo 9:30 iki 10 val.
· Seminaras vyks lietuvių kalba, visa metodinė medžiaga taip pat išversta į lietuvių kalbą.
· Dalyviams numatyti nemokami pietūs.
· Praktinė dalis vyks iki 1,0 km nuo lankytojų centro, šalia upės, todėl nepamirškite patogios aprangos ir avalynės.
· Dalyvavę seminare ir atlikę visas užduotis mokytojai gaus 40 valandų teorinių ir praktinių užduočių atlikimo seminaro pažymėjimą.


Registracija 2024-10-09 

Registracija 2024-10-10

Projekto tinklalapis lietuvių kalba: https://www.plastic-pirates.eu/lt

Sekite projekto veiklas socialiniame tinkle:

https://www.facebook.com/PlasticPiratesLietuva/

Pasiteirauti: almantas.kulbis@linesa.lt, tel. +370 69873203