Į pagrindinį turinį 
  
 
Baltijos šalių prancūzų kalbos (B2 lygio) olimpiadoje, 2024 m. balandžio 6 d. vykusioje Rygoje, Lietuvos mokiniai užėmė pirmą, antrą ir trečią vietas.

Olimpiadoje dalyvavo savo šalyse prancūzų kalbos olimpiadose pirmą–penktą vietas laimėję Estijos, Latvijos ir Lietuvos 11–12 klasių mokiniai su juos lydinčiais mokytojais.

Į Rygą atstovauti mūsų šaliai šiemet buvo pakviesti penki geriausiai Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiadoje pasirodę B2 lygiu prancūzų kalbą mokantys mokiniai: Viktorija Variavičė ir Dorotėja Matonytė iš Vilniaus licėjaus, Ugnius Pilipavičius iš Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos, Tumas Kudarauskas ir Beta Buzaitė iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos. 

Baltijos šalių olimpiados dalyviai burtų keliu pasiskirstė į penkias mišrias komandas, kiekvienoje iš jų buvo po vieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovą. 

Pasibaigus olimpiados dalyvių debatams, išaiškėjo geriausieji: 

I vieta:
Tumas Kudarauskas (Lietuva);
Una Lina Lauciņa (Latvija); 
Sonja Victoria Ustav (Estija).

II vieta:
Viktorija Variavičė (Lietuva);
Marta Jansone (Latvija);
Andriana Augusta Aganitš (Estija).

III vieta:
Ugnius Pilipavičius (Lietuva) ;
Sāra Natālija Čakārne (Latvija); 
Andre Viitamees (Estija).

Specialų Geriausios moderatorės prizą laimėjo Marta Jansone (Ryga), Geriausios optimistės prizą pelnė Una Lina Lauciņa (Ryga), o specialus Geriausio pesimisto prizas atiteko Dominiks Perševics (Liepoja).

Vakare visų dalyvių laukė maloni staigmena – vakarienė Rygos restorane.