Į pagrindinį turinį 
  
 

Koronaviruso pandemija sugriovė daugelį planų: buvo atšaukti visi vieši renginiai, mokyklos ir universitetai visame pasaulyje per gana trumpą laiką turėjo pereiti prie nuotolinio mokymo.

Nacionalinė vokiečių kalbos olimpiada iki šiol buvo žinoma kaip vokiečių kalbos šventė, vokiečių kalbos besimokančio jaunimo laukiamas susitikimas. Olimpiados rengėjai – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Goethe`s institutas Lietuvoje – jokiu būdu nenorėjo atsisakyti šios puikios tradicijos, todėl buvo nuspręsta: Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada vyks nuotoliniu būdu.

Konkurse, kuris įvyko gegužės 15 d., dalyvavo 23 vienuoliktos klasės mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Jie varžėsi B1 ir B2 lygiuose. Dalyviai turėjo parodyti ir individualius pasiekimus, ir gebėjimą dirbti komandoje. Kūrybines konkurso užduotis perkelti į skaitmeninį formatą organizatoriams nebuvo labai sudėtinga: mokiniai rašė įdomius straipsnius, diskutavo kontroversiškomis temomis, grupėse kūrė pristatymus duota tema ir juos pateikė komisijai ir kitiems dalyviams. Šiuolaikinės technologijos leido užtikrinti užduočių atlikimo skaidrumą, mokiniai buvo aktyvūs, o komisijos nariai nuolat stebėjo ir vertino jų darbą.

Stebint mokinių darbą matėsi dviejų mėnesių nuotolinio darbo įdirbis ir patirtis. Dalyviai lengvai susitvarkė ne tik su technologijomis, bet ir su jauduliu. Organizatoriai labai džiaugėsi matydami, kaip jaunuoliai bendrauja, bendradarbiauja, kaip lengvai ir natūraliai iki šiol tarpusavyje nepažįstami mokiniai pradeda diskutuoti arba kurti bendrą produktą, kaip reaguoja į vienas kito pasiūlymus ir veikia kaip komanda. Grupinio darbo pristatymai šiemet buvo labai kūrybiški, kartais šmaikštūs, kartais rimti. Organizatoriai ir komisija galėjo stebėti, kad mokiniams buvo labai smagu bendrauti vokiečių kalba su savo bendraamžiais, tad galima daryti išvadą, kad vokiečių kalbos šventė įvyko. Be to, Olimpiados nugalėtojai gaus ŠMSM diplomus ir LMNŠC medalius bei papildomus balus stodami į aukštąsias mokyklas.

Du Olimpiados nugalėtojai turės galimybę dalyvauti Tarptautinėje vokiečių kalbos olimpiadoje (IDO). Tarptautinė olimpiada vyks taip pat nuotoliniu būdu. Jos šūkis – „Dalyvauk! – IDO ateina pas tave“. Šis inovatyvus 5 dienų skaitmeninis renginys leis vokiečių kalbos besimokantiems jaunuoliams iš viso pasaulio geriau pažinti Vokietiją, susipažinti, kurti ir bendrauti.