Į pagrindinį turinį 
  
 
Lietuvos jaunių komanda pasiekė įspūdingų rezultatų jubiliejinėje 10-ojoje Baltijos šalių geografijos olimpiadoje, kuri š.m. birželio 25–29 dienomis vyko Lenkijos mieste Torunėje. Šioje olimpiadoje dalyvavo 32 moksleiviai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos. Olimpiadoje Lietuvos komanda iškovojo net du aukso, tris sidabro medalius ir užėmė pirmąją vietą komandinėje įskaitoje. 

Paveikslėlis

Aukso medalius pelnė Tomas Jakubauskas (Palangos senoji gimnazija) ir Ugnius Vilimas (Vilniaus licėjus), o sidabro medalius iškovojo Mykolas Petrauskas (Klaipėdos licėjus), Tomas Valiūnas (Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija) bei Rokas Bagdonas (Kauno jėzuitų gimnazija). Olimpiadoje taip pat dalyvavo Jokūbas Gudaitis (Palangos senoji gimnazija), Lukrecija Matulevičiūtė (Vilniaus licėjus) ir Darja Štangej (Plungės „Saulės“ gimnazija). 

Paveikslėlis

Olimpiados metu dalyviai sprendė teorines užduotis apie dykumėjimą Patagonijoje, karstinius procesus, palmių aliejaus vartojimą, vandenilio ekonomiką ir su tuo susijusius iššūkius, dirvožemio struktūrą bei geležies rūdos tarptautinę prekybą. Taip pat atliko praktines užduotis Torunės uoste, Vyslos žemupio slėnyje ir jo dešiniajame šlaite esančiame Kulmo mieste, sprendė iš įvairiausių klausimų sudarytą multimedijos testą. 

Paveikslėlis

Moksleiviai sprendė ne tik užduotis, bet ir turėjo progą susidraugauti su bendraamžiais iš kitų šalių bei susipažinti su pačiu Torunės miestu ir į UNESCO įtrauktu jo senamiesčiu, paplaukioti tradiciniu laivu Vyslos upe, sudalyvauti Torunės pierniki dirbtuvėse bei kartu su Lenkijos komandos vadovais patyrinėti Varšuvos miestą. 

Olimpiadoje dalyvavusių jaunųjų geografų aštuntukas buvo atrinktas net kelių šiais mokslo metais vykusių geografijos rajoninių ir nacionalinių olimpiadų etapų metu. Visi mokiniai birželio mėnesį dalyvavo pasirengimo tarptautinėms olimpiadoms stovykloje, kurioje juos mokė ir konsultavo geografų ir alumnų komanda: Rytas Šalna, Edgaras Zaboras, Gabija Vasiliauskaitė, Angelė Pakamorienė. Lietuvos komandą į olimpiadą lydėjo geografijos olimpiadų alumnai Edgaras Zaboras ir Gabija Vasiliauskaitė.

Paveikslėlis

Išvykimą iš kaimyninės šalies vainikavo skrydžio iš Varšuvos į Vilnių lėktuvo kapitono sveikinimas Lietuvos geografų olimpiadininkams. 

Džiaugiamės puikiais moksleivių pasiekimais bei linkime sėkmės Tomui Jakubauskui, Mykolui Petrauskui, Rokui Bagdonui ir Jokūbui Gudaičiui – jie dalyvaus 20-ojoje tarptautinėje geografijos olimpiadoje Dubline!