Į pagrindinį turinį 
  
 
Kovo 28–29 d. sostinės parodų centre Litexpo vyks paroda „Karjera & Studijos Lietuvoje 2024“. Jos lankytojams Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) pristatys du jaunųjų mokslininkų konkursus ir vieną geriausių pasaulyje jaunimui skirtų tobulėjimo platformų – DofE programą.

Parodos metu vyksiantis Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas ir nacionalinis konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ – unikali galimybė kiekvienam norinčiam susipažinti su mūsų šalies jaunųjų mokslininkų idėjomis ir gyvai pabendrauti su jų autoriais.

Šiuose konkursuose dalyvaus 122 mokiniai iš visos Lietuvos.

Paaiškės, kas atstovaus mūsų šalį

ES jaunųjų mokslininkų konkursas yra svarbiausia mokinių mokslo mugė Europos Sąjungoje, skaičiuojanti jau 35-us metus ir pritraukianti tūkstančius dalyvių.

Konkursu siekiama skatinti jaunus žmones siekti karjeros mokslo ir technologijų srityje.

Jame dalyvauja visos Europos šalys, taip pat JAV, Izraelis, Turkija, Pietų Korėja ir kt.

Nacionalinę šio konkurso atranką Lietuvoje kasmet organizuoja LINEŠA, atrankos nugalėtojai atstovauja Lietuvai tarptautiniame konkurse.

Į šių metų baigiamąjį etapą Lietuvoje atrinkti 26 moksliniai tiriamieji projektai. Juos pristatys autoriai, kurie bendraus su parodos lankytojais ir plačiau papasakos apie savo atliekamus tyrimus.

Kas šiemet nugalės Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape, paaiškės parodos metu: kovo 29 d. 10–12:00 val. LITEXPO vyks Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojų apdovanojimo ceremonija.

Mokslo darbus pristatys ir 3–8 klasių mokinukai

Kovo 28 d. nuo 10 iki 17 val. kviečiame ateiti apžiūrėti konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ dalyvių darbus, susitikti ir padiskutuoti su mažaisiais mokslininkais.

Šis konkursas yra skirtas 3–8 klasių mokiniams, jame vaikai pristatys savo atliktus gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos ar žemės ūkio mokslo sričių tiriamuosius ar inžinerinius darbus.

Kovo 28 d. 16–17 val. Litexpo vyks Nacionalinio konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ nugalėtojų apdovanojimų ceremonija.

Puiki galimybė sužinoti apie DofE

Taip pat parodos lankytojus LINEŠA pakvies susipažinti su „The Duke of Edinburgh"s International Award“ (DofE) programa, kuri gali tapti puikiu įrankiu jaunimui norint įgyti būsimai karjerai reikalingų įgūdžių ir padėti pažinti save.

DofE Lietuvos komanda ir programos dalyviai kiekvienam užsukusiam į DofE programos stendą LITEXPO ne tik papasakos, kodėl būtent ši programa turėtų būti pirmas pasirinkimas jaunimui, norinčiam pasiekti daugiau, bet ir pasidalins, ko reikia norint išmokti išsikelti tikslus ir kaip juos įgyvendinti. Taip pat parodos lankytojus pakviesime PAKELTI DOFE IŠŠŪKĮ ir sudalyvauti konkurse!