Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Birželio 1-ąją Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademija dalyvavo Zarasuose vykusioje šventėje, skirtoje Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Šventės metu vyko daugybė įvairių pramoginių ir edukacinių renginių. Specialią programą parengė ir akademijos darbuotojai: vaikai turėjo galimybę išbandyti lėktuvėlį-treniruoklį „Tununukas“, Zarasų eskadrilės skraidymo instruktorius Audrius Kuzma pasakojo apie vaikų aviacijos ypatumus, vedė edukacinius užsiėmimus. 

Šventės metu už sportinius pasiekimus buvo pagerbti jaunieji Zarasų aviacijos entuziastai, tarp kurių ir penki Broniaus Oškinio akademijos auklėtiniai: Nelija Prapuolenaitytė, Donatas Vaitkus, Tautvydas Čefonovas, Lėja Zajančkauskaitė ir Eivinas Sinkevičius. Jie aktyviai dalyvauja ilgamečio akademijos draugo – Zarasų aeroklubo „Orlėkis“ veikloje. Pasak skraidymo instruktoriaus Audriaus Kuzmos, šie vaikai yra puikūs Zarasų bendruomenės nariai, viskuo domisi, kupini entuziazmo, vaikiško maksimalizmo, noriai ir laisvai bendrauja, aktyviai dalyvauja įvairiuose aviacijos renginiuose.

Dalyvius pasveikino ir apdovanojo Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas ir švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Jablonskienė. 

Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademija vykdo neformaliojo vaikų švietimo programą „Vaikų aviacijos pilotas“, skirtą 9–15 metų vaikams. Be pagrindinės programos, vykdomi ir atskiri edukaciniai užsiėmimai, kurių dėka su aviacija gali susipažinti net darželinukai. Kiekvienas vaikas gali atrasti laiko užsiėmimas, nes jie vyksta po pamokų, savaitgaliais ir vasaros atostogų metu. Akademijos veikla finansuojama LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei rėmėjų lėšomis, dėl to vaikams, besimokantiems pagal NVŠ programą „Vaikų aviacijos pilotas“, užsiėmimai yra nemokami. Priėmimas į akademiją vyksta visus metus.