Į pagrindinį turinį 
  
 
Tarp 2023 m. renginių, skirtų Vilniaus 700-osioms metinėms, prasmingai įsiliejo Lietuvos mokinių piešinių konkursas „Kelionė laiku. Atgimusi Vilniaus istorija“, kurį organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Dailės mokytojų asociacija.  

Naujai  atrastos Vilniaus istorijos

Pasveikinti senąjį Vilnių ir įamžinti jo garbingą 700 metų sukaktį Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir  Dailės mokytojų asociacija pradėjo ruoštis jau prieš trejus metus: dailės mokytojai ir jų mokiniai buvo pakviesti į kelionę laiko mašina – susipažinti su magišku, paslaptingu ir turtingu savo istorija Vilniaus kultūriniu paveldu. 

Kelionės įspūdžiai, naujos žinios, refleksijos savitais pavidalais pasirodė piešinių konkurse. Puoselėtas, brandintas renginys, įsiliedamas į įspūdingų jubiliejinių 2023 metų verpetą, sutelkė gražų būrį jaunųjų menininkų, kuriems, norint įsivaizduoti, susieti save su Vilniaus istorija ir apie tai vizualiai papasakoti, teko panagrinėti ar iš naujo atrasti iškilias asmenybes, susipažinti su rašytiniais šaltiniais, meno ir architektūriniais kūriniais ir prisiminti romantizuotas Vilniaus legendas.

Jaunieji kūrėjai pakvietė Barborą Radvilaitę ir Žygimantą Augustą pakeliauti laiku ir pasėdėti Vilniaus kavinukėje, kartu pasapnavo Didžiojo kunigaikščio Gedimino sapną ir pamatė ant Kreivojo kalno staugiantį Geležinį vilką, atpažino  požemiuose gyvenusį driežą su karūnuota gaidžio galva, išsiaiškino, kur nuklydo iš senojo Stiklių gatvės rūsio išvarytas dibukas.

Per dailės pamokas piešinių autoriai lengvai atpažįstamais simboliais ir naujai atrastomis formomis žaidė, įvairiausiais atlikimo būdais šiuos elementus komponavo. Vertinimo komisijos iš gausios piešinių mozaikos išrinkti išradingi, sudėtingomis technikomis ir kruopščiai atlikti bei įdomiausio siužeto darbai tapo savo amžiaus grupių nugalėtojais.
 
Rimantas Kisielius, Dailės mokytojų asociacijos prezidentas

Šiais metais tęstinis vaikų piešinių konkursas pasitiko Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų grafikos technikos darbų gausa. Menų karalienė tapyba vaikų kūryboje mielai užleido savo pozicijas grafikai, kuri šį kartą sėkmingiau padėjo perteikti Vilniaus miesto architektūros charakteringas detales, miesto gyventojų pomėgius, valdovų nuotaikas ar globėjų rūpestį. Mažųjų grupės piešiniuose skirtumai tarp senovės ir dabarties žaismingai jungiasi per architektūrines paraleles, taip gerai vaikams suprantamą gyvūnų pojūtį miesto gatvėse, per pamirštą kunigaikščio Gedimino sapną šiuolaikinio, dažnai besikartojančio savo formomis miesto fone. Viduriniosios dalyvių amžiaus grupės piešiniai klasikiniu grafiniu komponavimo būdu pasakoja apie tvirtas praeities tradicijas ir vertybes, o koliažas – puiki priemonė labiau įgudusiems perteikti praėjusio laiko svarbiausius fragmentus ir įvykius. Vyriausieji jau moka apibendrintai kurti persiklojančių laikmečių vaizdus, kuriuose profesionaliai perteikta detalių visuma padeda pajausti praeities nuotaikas šiuolaikiniame gyvenime. Lietuvos mokinių gebėjimas atrasti sostinę per autentišką istorinį pojūtį visada džiugina ir žavi, ypač kai tai sėkmingai pavyksta perteikti meninėmis priemonėmis.
 
Vilija Penkauskaitė,  vertinimo komisijos pirmininkė

60 geriausių darbų kolekcija bus eksponuojama LR Seimo II rūmų galerijoje. Konkurso darbų paroda Seime, inicijuota Seimo narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, bus eksponuojama rugsėjo mėnesį.

Virtuali paroda

Konkurso rezultatai

Piešinio aut. Brigita Vaičiūnaitė