Į pagrindinį turinį 
  
 
Lapkričio 26 d. vyko nuotolinė Baltijos jūros projekto ir GLOBE programos kasmetinė mokinių mokslinių darbų konferencija.
Renginio dalyvius pasveikino  JAV ambasados Vilniuje atstovė Andrea K. S. Lindgren, viena iš Piliečių mokslo asociacijos steigėjų Eglė Butkevičienė bei Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Meteorologinių ir aviacinių stebėjimų skyriaus specialistė Justina Kazlauskienė. 

Su Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nuo pavasario gražiai bendradarbiaujame ir vis labiau artėjame prie bendro tikslo praplėsti tiek fenologinių stebėtojų tinklą, tiek ir labiau išnaudoti mokinių surinktus duomenis. Specialistės pažintis su programos dalyviais – vienas iš pirmųjų bendro darbo vaisių.

Iš viso sulaukėme 47 dalyvių iš penkiolikos mokyklų, dominavo fenologinės ir botaninės tematikos pranešimai, netrūko apžvalgų. Dalis tyrimų buvo mokinių baigiamieji darbai, taip pat buvo ir jau nebe pirmoje konferencijoje pristatomų pasiekimų. 

Pertraukos metu dalyviai galėjo sudalyvauti virtualioje ekskursijoje po Gamtos tyrimų centrą. Čia su mokslininko kasdienybe, naudojama įranga ir atliekamais tyrimais konferencijos dalyvius supažindino Biodestruktorių tyrimo laboratorijos vadovas dr. Algimantas Paškevičius bei jo kolegos – doktorantas Jonas Žvirgždas, dr. Vita Raudonienė, dr. Jurgita Švedienė, dr. Danguolė Bridžiuvienė. Vėliau sekė virtualus apsilankymas entomologijos laboratorijoje kartu su dr. Pavel Starkevič ir doktorante Kristina Valavičiūte-Pociene bei Birutės Poškienės pasakojimo lydima pažintis su čia esančiu mineralų muziejumi. 

Džiaugiamės ir didžiuojamės projektų dalyviais, kurie net ir šiuo nelengvu metu paruošia tokius gerus darbus, bei dėkojame mokytojams, ugdantiems išties nuostabią gamtininkų kartą!

Konferenciją organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.