Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Nacionalinis lankytojų centras kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru pirmąsias dvi kovo savaites kvietė dalyvauti nuotoliniame pavasariniame mokinių turnyre „Iš saugomų teritorijų lankytojų centrų į gamtą“.

Turnyro tikslas – supažindinti 9–12 klasių mokinius ir mokytojus su saugomų teritorijų gamtinėmis vertybėmis, lankytojų centrais, o atėjus pavasariui, atšilus orams ir pagerėjus epidemiologinei situacijai šalyje, kviesti iš jų keliauti į gamtą.

Turnyras vyko kovo 2–12 dienomis, o finalinis žaidimas iš Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro – kovo 13 d. Žaidimą vedė VSTT vyr. spec. Inga Banytė ir LMNŠC Gamtinio ir ekologinio skyriaus metodininkas Tomas Pocius.

Naudojantis programėle TEAMS, virtualiai žaisdami stalo žaidimus bei kartu su saugomų teritorijų specialistais ridendami kauliuką, mokiniai pažino vis kitą Lietuvos saugomą teritoriją, regioninį ar nacionalinį parką. Turnyre svarbu buvo ne tik teisingi atsakymai, bet ir greitis, atkaklumas, sėkmė, azartas. Kiekvieną žaidimą-dvikovą laimėdavo pirmoji finišą pasiekusi komanda.

Tokių dvikovų iš viso įvyko 15, jų metu komandos virtualiai aplankė Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos, Kuršių nerijos nacionalinius parkus, Anykščių, Vištyčio, Tytuvėnų, Metelių, Rambyno, Nemuno deltos, Žagarės, Varnių, Sirvėtos bei Kurtuvėnų regioninius parkus. Dalyvavo net 16 komandų iš visos Lietuvos: Ignalinos r., Klaipėdos, Širvintų r., Šiaulių, Mažeikių r., Telšių r., Utenos, Alytaus, Vilniaus, Kauno, Ukmergės, Radviliškio r., Panevėžio r. ir Anykščių r.

Turnyro finale nei vienos iš 4 dvikovų nepralaimėjusi bei visą Lietuvą per 2 savaites virtualiai apkeliavusi komanda „Ciongs“ iš Sedos „Vytauto Mačernio gimnazijos“ paskelbta turnyro nugalėtoja, jos laukią šaunūs VSTT įsteigti prizai. Tai pat prizais apdovanotos bus visos 4 komandos, patekusios į turnyro pusfinalį, o padėkos raštai bus išsiųsti visoms 16-ai dalyvavusių komandų.

Na, o svarbiausia, kad turnyre laimėjo visi, kurie susipažino su saugomų teritorijų vertybėmis, lankytojų centrais ir juose dirbančiais specialistais.

Dėkojame Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Nacionaliniam lankytojų centrui už bendradarbiavimą, komandoms – už šaunius pasirodymus, o saugomų teritorijų specialistams – už profesionaliai ir informatyviai pravestus žaidimus.

Kviečiame visus, kai tik bus galima, kiekvieną kelionę po regioninį ar nacionalinį parką pradėti nuo lankytojų centro, o užbaigti gamtoje!
Turnyras bus kartojamas!