Į pagrindinį turinį 
  
 
Kovo 28–29 d., „Litexpo“ parodos „Karjera & Studijos Lietuvoje 2024“ metu, vyks ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo baigiamasis turas. Kas iš moksleivių nugalės nacionaliniame etape ir gaus galimybę atstovauti Lietuvai prestižiškiausiame Europos jaunųjų mokslininkų konkurse, – paaiškės kovo 29 d. 

Taip pat parodoje „Karjera & Studijos Lietuvoje 2024“ Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) pristatys ir mažiesiems mokslininkams skirtą konkursą „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“.

Kviečiame ateiti į parodą, gyvai susipažinti su fantastiškiausiomis jaunųjų mokslininkų idėjomis ir pabendrauti su jų autoriais.

Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursas yra svarbiausia mokinių mokslo mugė Europos Sąjungoje, skaičiuojanti jau 35-us metus, ir pritraukianti tūkstančius dalyvių. Konkursas skatina jaunus žmones siekti karjeros mokslo ir technologijų srityje.

Kasmet renginys suburia perspektyviausius, talentingiausius mokinius, o konkurso reikalavimai projektų kokybei – atitinka moksliniams tyrimams keliamus reikalavimus. Konkurse dalyvauja visos Europos šalys, taip pat JAV, Izraelis, Turkija, Pietų Korėja ir kt.

Bilietas į tarptautinį mokslo pasaulį

Nacionaliniame šio konkurso etape dalyvius vertina iš Lietuvos universitetų ir mokslo institutų mokslininkų sudaryta komisija.

„ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas“ atveria kelius į tarptautinį mokslo pasaulį – jo laimėtojai gauna galimybę atstovauti Lietuvai kasmet Europos Komisijos organizuojamame ES jaunųjų

mokslininkų konkurse, Šveicarijos talentų forume, ir Tarptautinėje gamtos tyrimų savaitėje, bei kituose tarptautiniuose renginiuose.

Inovatyviausių darbų autoriai apdovanojami ilgamečio konkurso partnerio – Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro nominuojamu specialiuoju pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) prizu, kitais jo įsteigtais prizais. Konkursui priimami visų mokslo sričių darbai. Jame gali dalyvauti 7–12 klasių mokiniai.

Į šių metų baigiamąjį etapą Lietuvoje atrinkti 26 moksliniai tiriamieji projektai. Juos parodoje pristatys autoriai, kurie bendraus su parodos lankytojais, papasakos jiems apie savo atliekamus tyrimus.

Kovo 28 d. 10–17 val. kviečiame ateiti apžiūrėti konkurso ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo baigiamojo turo dalyvių darbus, susitikti ir padiskutuoti su jaunaisiais tyrėjais.

Kovo 29 d. 10–12 val. „Litexpo“ vyks Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojų apdovanojimo ceremonija.

Darbus pristatys ir mažieji tyrėjai

Mažiesiems mokslininkams skirtas konkursasMano žvilgsnis į supantį pasaulį– tai renginys 3–8 klasių mokiniams, kuriame vaikai demonstruos savo atliktus gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos ar žemės ūkio mokslo sričių tiriamuosius ar inžinerinius darbus.

53 geriausius darbus konkurso baigiamajame etape pristatys 87 mokiniai ir 38 jų mokytojai.

Kovo 28 d. 10–15 val. kviečiame ateiti apžiūrėti konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ dalyvių darbus, susitikti ir padiskutuoti su mažaisiais mokslininkais.

Kovo 28 d. 16–17 val. „Litexpo“ vyks Nacionalinio konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ nugalėtojų apdovanojimų ceremonija.

Iš viso abiejų konkursų baigiamuosiuose etapuose dalyvaus 122 mokiniai iš visos Lietuvos. Jų darbai bus pristatomi 80– yje stendų.