Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 

Balandžio 4–6 dienomis Klaipėdoje vyko Neakivaizdinės jaunųjų geografų mokyklos pavasario sesija.

Pirmoji sesijos diena prasidėjo pažintine kelione į Vakarų Baltijos laivų statyklą. Mokiniai susipažino su laivų statyba, metalo konstrukcijų gamyba, iš arti galėjo pažiūrėti kaip darbai vyksta dokuose. Vėliau senamiestyje jų laukė orientavimosi varžybos „Mažieji Klaipėdos stebuklai“. Apie Klaipėdos senamiestį mokiniams papasakojo Simono Dacho progimnazijos geografijos mokytoja ekspertė Vilma Norvaišienė. Vakare vyko edukacinis užsiėmimas „Kaip išgaunama nafta?“ – vaikams apie naftą pasakojo geologas dr. Audrius Čečys. 

Antroji sesijos diena prasidėjo nuo pažintinės kelionės į Gargžduose įsikūrusią Lietuvos naftos gavybos bendrovę „LOTOS Geonafta“. Čia jaunieji geografaiapžiūrėjo uolienas, iš kurių išgaunama nafta, klausėsi paskaitos apiešio gamtinio išteklio atsiradimą, stebėjo kaip vykdoma naftos gavyba. Antrojoje dienos pusėje mokiniai persikėlė į Karklę, kur juos pasitiko vyr. geologas Erlandas Paplauskis. Jaunieji geografai pradėjo žygį „Litorinos“ taku: pamatė Olandų kepurės skardį, Karklės riedulyną, ieškojo senosios Litorinos jūros kranto linijos. Įveikus nemažai kilometrų takelis pasuko link Pajūrio regioninio parko lankytojų centro. Ten mokiniai išklausė pasakojimo kokia buvo, kaip keitėsi ir kokia dabar yra Neringa. Dėkojame Pajūrio regioninio parko specialistams už žygį ir pasakojimus.

Trečiąją JGM sesijos dieną mokiniai lankėsi Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, kur trečiojo kurso studentai papasakojo apie jūreivio profesiją, supažindino su jūrlapiais, pristatė gelbėjimosi iš laivo įrangą ir parodė treniruoklių kompleksą, kuris leidžia virtualiai atkartoti laivo valdymo ir aptarnavimo galimybes. Mokiniai bent trumpam galėjo tapti laivo kapitonais ir stoti prie virtualaus laivo valdymo pulto. „Paplaukioję“ po Klaipėdos uostą mokiniai užbaigė pavasario sesiją. Dabar visi susitiks vasaros stovykloje, kurioje nusimato daug naujų potyrių ir nuotykių.

Nuotraukos