Lt | En
  
     
   

Balandžio 12–13 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Respublikinis anglų kalbos konkursas. Konkurse dalyvavo 9–10 kl. (I–II gimnazijos klasių) mokiniai. Visi 79 dalyviai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę 2-ąjį rajoninį turą ir surinkę daugiausia balų rašymo bei kalbėjimo užduotyse.

Dalyviai atliko šias integruotas konkursines užduotis:

- klausymo ir rašymo užduotis – pažiūrėję vaizdo prezentaciją, rašė straipsnį;

- monologas – perskaitę lietuvišką naujieną, komentavo ją angliškai;

- dialogas – perskaitę straipsnelį anglų kalba, diskutavo ir keitėsi nuomonėmis poroje.

Užduočių tematika apėmė aktualius socialinius, žmonių tarpusavio bendravimo, asmeninių ir visuomeninių vertybių klausimus.

Komandinės kūrybinės užduotys buvo dvi: „Lobių paieška“ Palangos mieste ir kūrybiniai komandų pristatymai. Šeštadienį vyko protų mūšis. Entuziazmo pasigalynėti netrūko. Mūšio tematika apėmė Žemaitijos, pajūrio krašto istoriją, geografiją, kultūrą, garsius žmones.

Mokinius atlydėjusiems mokytojams buvo suorganizuoti keli seminarai. Seminarus vedė LCC ir JAV ambasados lektorės. Tematika – užduočių metodo taikymas projektiniame darbe (lektorė Robin Gingerich) ir formuojamasis vertinimas ugdymo procese (lektorė Cristina Berry).

Konkurso laimėtojai buvo apdovanoti rėmėjų prizais, medaliais ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomais.

Šešiems geriausiems I, II, III vietų laimėtojams įteikti aukso, sidabro ir bronzos medaliai.

Konkurso laimėtoju tapo Arnas Danusas iš Vilniaus licėjaus.

II vietos laimėtojos – Ainė Lašaitytė iš Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos ir Adrija Klepackaitė iš Kauno jėzuitų gimnazijos.

III vietos laimėtojos – Satera Šleinytė iš Kėdainių r. sav. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos, 

Jana Patricia Anna Van Gucht iš  Druskininkų „Ryto“ gimnazijos, ir Tėja Danielė Tarvydaitė iš Vilniaus Užupio gimnazijos.

Vertinimo komisija buvo sudaryta iš 20 vertinimo komisijos narių. Mokinių darbus vertino šalies mokytojai bei dėstytojai.

Dar kartą sveikiname laimėtojus ir linkime sėkmės siekiant mokslo aukštumų!

Dėkojame Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos bendruomenei ir Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacijai už pagalbą ir nuoširdų įsitraukimą organizuojant Respublikinį anglų kalbos konkursą. Nuoširdžiai ačiū rėmėjams už dovanas dalyviams, mokytojams bei vertintojams.