Į pagrindinį turinį 
  
 
Želdindami palanges apkeliavome visą pasaulį – nuo Antarktidos iki Brazilijos, nuo Australijos iki Kanados ir susitikome Vilniaus universiteto Botanikos sode! Šių metų 10-ojo ekologinio konkurso „Mano žalioji palangė“ tema – „Pasaulis ant mano palangės“.

Gegužės 18 d. Vilniaus universiteto Botanikos sode vyko iškilmingas šio konkurso laureatų apdovanojimas. 

Džiugu, kad konkurse dalyvavo ne tik švietimo įstaigų, bet ir šeimų komandos. Konkurse taip pat dayvavo Pelesos vidurinė mokykla lietuvių mokomąja kalba iš Baltarusijos ir Islandijos lituanistinė mokykla „Trys spalvos“. 

Didžiausia konkurencija, kaip ir kasmet, vyko tarp ikimokyklinių ugdymo įstaigų, kurių šiemet buvo virš 530. Bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų grupėje varžėsi virš 200, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų ir kitų švietimo paslaugų teikėjų 17 komandų. Namų žaliasias palenges vertinimui pateikė 10 šeimų.

Darbus vertino Vilniaus universiteto Botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus specialistė Rasa Ryliškienė ir Uždaro grunto augalų kuratorė Teresė Jokšienė.  

Daugiausiai visuomenės simpatijų susilaukė Joniškio rajono Gasčiūnų pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės palangė „Daug burokų didelių užauginti aš galiu!...“. Už šios komandos kompoziciją savo balsus atidavė 1614 Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro facebook paskyros lankytojų.

Laureatus bei renginio dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narė Virginija Vingrienė, Vilniaus universiteto Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas, šio konkurso iniciatorius Almantas Kulbis.

Šviežiausiais ir skaniausias „Miau“ linijos pieno gaminiais susirinkusius vaišino UAB „Pieno žvaigždės“.

Kad palangės ir kitais metais sužaliuotų ir džiugintų augalų įvairove, UAB „Sėkluva“ dovanojo sėklų rinkinius.

Paramos ir labdaros fondas „Švieskime vaikus“ mažiesiems skaitytojams dovanojo po knygą.

Šventės dalyviams savo leidinius dovanojo žurnalas „Sodo spalvos“ ir  leidykla „Ajonda".
 
Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras laimėtojams įteikė „Metų žaliosios palangės“ sertifikatus ir atminimo dovanėles.

Naujiems atradimams, tyrinėjimams, stebėjimams visi konkurso laureatai gavo neįprastas dovanas – „Pievagrybiai.lt“ komandos suformuotus pievagrybių auginimo rinkinius.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems konkurso draugams ir rėmėjams.

Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras bendradarbiaudamas su Vilniaus universiteto Botanikos sodu.