Į pagrindinį turinį 
  
 
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos aerodrome praskriejo neeilinė savaitė  – rugpjūčio 15–19 dienomis vyko kasmetinis akademijos mokinių sąskrydis „Sparnuota vasara 2022“, kurio metu 30 akademijos mokinių iš 8 eskadrilių: Alytaus, Baisogalos, Biržų, Kauno, Kėdainių, Marijampolės, Telšių ir Zarasų, sėkmingai išlaikė skridimo egzaminą ir gavo vaikų aviacijos piloto licencijas.

Šiemet oro sąlygos skridimams buvo palankios, jie vyko ryte ir vakare. Dieną palapinių miestelyje vaikai turėjo daugybę kitų smagių veiklų: konstravo, piešė, rinkosi įvairius stalo žaidimus, žaidė futbolą, krepšinį, stalo tenisą, badmintoną, kaitros metu gaivinosi baseine, o dieną palydėdavo vakarojimu prie laužo ir savanorių pasiūlytais judriaisiais žaidimais. Ir vis dairėsi į termometrą bei vėjarodę, nekantraudami kuo greičiau sėsti į mokyklinius orlaivius ir pradėti skraidyti. 
Vaikams pasiūlytos edukacinės-pažintinės programos. Stovyklautojus aplankė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda ir Lietuvos šaulių sąjungos atstovai – Kėdainių Povilo Lukšio 205 kuopos vadas vyr. seržantas Arvydas Ašmontas ir kuopos jaunųjų šaulių būrelio vadovas seržantas Dmitrijus Tekunovas su jaunaisiais šauliais Mingaile, Ieva, Darija, Miku ir Nedu.
Ugniagesių gelbėtojų darbą, darbo įrankius ir techniką detaliai pristatė pamainos vadas Arūnas Daukša, turintis net 28 metų darbo patirties, ir atsakė į pačius įvairiausius klausimus. Vaikai galėjo įlipti į ugniagesių gelbėtojų mašiną, pabandyti tinkamai susukti vandens žarną, pasimatuoti šalmą, deguonies balioną. Daugelis gūžėsi ir dengėsi ausis išgirdę galingą sireną...
Šauliai pristatė savo veiklą, apimančią topografiją, šaudymą, ginklų panaudojimą, rikiuotės elementus, ryšio priemonių naudojimą, kalbėjo apie krašto apsaugos svarbą, įgūdžių – valios, ištvermės, lyderystės, kovingumo, pasiaukojimo, lojalumo – tobulinimą. Vaikai pamatė tikrą ekipuotę – šalmą, ginklus, taktinį diržą, dujokaukę, kilimėlį, stebėjo, kaip tinkamai išnešti sužeistąjį iš mūšio lauko, atlikti apšilimo pratimus, mokėsi rikiuotės elementų, rungėsi estafetėse. Surengta žaibo viktorina, įteiki suvenyrai. 

Kad ir kaip smagiai skriejo laikas, vaikai nekantravo – kada gi pagaliau laikys rankose siektąją vaikų aviacijos piloto licenciją. Juk didžioji dalis akademijos mokinių šiandien svajoja apie aviatoriaus profesiją. Licencijų teikimo iškilmėse jaunuosius pilotus pasveikino Lietuvos šaulių sąjungos vadas pulkininkas Albertas Dapkus ir Lietuvos karininkų ramovės atstovas, atsargos majoras Gediminas Riautas, o už atsidavimą ir kilnų darbą eskadrilių skraidymo instruktoriams bei akademijos vedėjai įteikė po atminimo dovaną. 
Akademija linki savo jauniesiems pilotams stiprios valios ir svajonių išsipildymo.