Į pagrindinį turinį 
  
 
Kviečiame moksleivius pasinerti į žalią kelionę ieškoti gamtos stebuklų. Susikraukite nuotykių ieškotojo rinkinį iš sėklų, dirvožemio ir truputį kūrybiškumo, kad galėtume keliauti  į paslaptingą augalų pasaulį! Ekologinį konkursą  „Žalioji  palangė“, organizuoja LINEŠA (Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra)  ir VU Botanikos  sodas.

Pavasaris simbolizuoja ne tik bundančią gamtą, bet ir sužaliavusias erdves, tvarias mokyklų ir namų aplinkas. Pajusti pavasario dvasią, iš arti stebėti ir pažinti augalus, kviečia konkursas „Žalioji palangė“. Namuose, mokykloje ar vaikų darželyje sukurkite kompoziciją tema –„Susirask draugą!“.

Konkurso tikslas yra skatinti domėjimąsi augalais ir jų panaudojimo galimybėmis, kuriant sveiką ir tvarią aplinką, ugdyti atsakomybę už savo žaliuosius draugus.

Konkurse gali dalyvauti: ikimokyklinio ugdymo mokyklos, bendrojo ugdymo mokyklos, profesinio mokymo įstaigos, neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, kitų švietimo paslaugų teikėjai, pavieniai mokiniai, šeimos.

Daugiausia balsų surinkusios žaliosios palangės autoriui(-iams) įteikiamas „Metų žaliosios palangės“ sertifikatas. Visi konkurso nugalėtojai bus kviečiami į baigiamąjį renginį, kuris vyks 2024 m. gegužės 23 d. VU botanikos sode (Kairėnų g. 43, Vilnius ). Geriausių  darbų  autoriai  bus  apdovanojami  LINEŠA,  VU  Botanikos  sodo diplomais ir dovanomis, o jų vadovai – padėkos raštais. 

Žaliasis pavasario žaidimas – „Susirask draugą!”

Pasidomėk skirtingais augalais ir atrask ne tik sau, bet ir savo augalui draugą. O gal tau norėsis burtis į keleto draugų kompaniją? Kartu išrinkite tinkamus indus savo augalams ir paieškokite mokyklos kampelio, kuriame draugauti visiems būtų jauku. 

Stebėkite, kaip jūsų augalai kasdien keičiasi. Ką pastebėjote? Ar jie auga skirtingai? Užrašykite savo pastebėjimus arba pieškite, kaip jie kinta. Kokias paslaptis jis atskleidžia augdamas? Kaip jis keičiasi jūsų prižiūrimas?  

Pasidalinkite savo pasiekimais, padarydami galutinę augalų nuotrauką ir užpildykite šio konkurso anketą, kurią rasite www.linesa.lt.  Joje trumpai išdėstykite mintis ir pastabas, kokius ryšius užmezgėte su savo žaliaisiais bičiuliais, kaip juos pažinote, ar susidraugavote tarpusavyje rūpindamiesi, ar šis pavasario projektas pakeitė ir jūsų mokyklą, ar ji tapo tvaresne? O gal norėsite užfiksuoti nuotraukoje, kaip augalai toliau auga mokyklos lauko erdvėse? 

Leiskite sau svajoti, kurti, geriau pažinkite žaliuosius draugus! 

Konkurso nuostatus, registracijos anketą ir kitą informaciją apie konkursą rasite čia: https://www.lmnsc.lt/zalioji_palange/