Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Šiandien nuo Vilniaus katedros būrys dviratininkų leidosi į žygį, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. 

Žygyje dalyvauja įvairaus amžiaus dviračių entuziastai iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Skuodo, Biržų ir kitų miestų – iš viso daugiau nei 30 keliautojų. 
Dešimt dienų truksiančio žygio metu jo dalyviai įveiks apie 700 km ir aplankys įdomiausius rytų ir šiaurės Lietuvos krašto gamtos kampelius, kultūrines, istorines vietas, muziejus, susitiks su įdomiais žmonėmis, diskutuos, vakaros prie laužo.

Kiekvieną žygio dieną planuojama nuvažiuoti nuo 50 iki 70 km. Iš Vilniaus maršrutas driekiasi per Pabradę, Labanorą, Tauragnus, Rokiškį, Biržus, Joniškį, Akmenę, Mosėdį, Skuodą ir kitus pakelės miestelius. Birželio 27 d. žygis baigsis Šventojoje. 

Žygio organizatorius – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Partneriai – Jaunimo turizmo klubas „Vilniaus žygūnas“, Lietuvos keliautojų sąjunga, Rokiškio r. Kriaunų ir Skuodo r. Mosėdžio seniūnijos, Labanoro, Sartų, Žagarės ir Ventos regioniniai parkai.