Į pagrindinį turinį 
  
 
Birželio 5 d. Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotame renginyje lankytojų laukė Žaliųjų idėjų mugė, kurioje galima buvo susipažinti su įvairiomis aplinkosaugos inovacijomis ir žaliosiomis iniciatyvomis. 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras šiame renginyje visuomenei pristatė ekologinį projektą „Plastiko piratai“. Projekto tikslas – stiprinti mokslinį bendradarbiavimą Europoje, skatinti piliečių įsitraukimą į mokslinę veiklą, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą bei mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Prie projekto jau prisijungė 10 Europos Sąjungos valstybių. 

Projekto dalyviai tiria upių užterštumą plastiku, o jų surinktus rezultatus vertina mokslininkai. Taip mokiniai prisideda prie Europos upių būklės mokslinių tyrimų, išmoksta taisyklingai atlikti mokslinius tyrimus, susipažįsta su plastiko taršos jūrose bei vandenynuose problema.

Renginio lankytojai susipažino su dalyvavimo projekte sąlygomis, naudojamomis tyrimų metodikomis, tyrinėjo mokroplastiko dalelių ir kitų medžiagų struktūrą skaitmeniniu mikroskopu. O mėgstantys konstruoti, iš ekologiškų medžiagų galėjo pasigaminti nedidelius aviamodelius.

Daugiau informacijos apie projektą „Plastiko piratai“ rasite čia https://www.plastic-pirates.eu/lt/about