Į pagrindinį turinį 
  
 

Trečius metus iš eilės Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė bendrojo ugdymo mokyklas, daugiafunkcius centrus, dienos centrus, neformaliojo vaikų švietimo mokyklas, muziejus, bendruomenės centrus ir kitas organizacijas atverti duris ir suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas. Visos veiklos vaikams buvo organizuojamos nemokamai.

Nors vasara jau baigėsi, bet jos atgarsiais vis dar džiaugiamės ir rudeniui įsibėgėjus. Atyviausiems projekto  „Atverk duris vasarai”  dalyviams Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo išvyką į Helsinkio mokslo centrą „Heureka“. Kelionės programa buvo tikrai intensyvi, bet spėjome nuveikti viską, kas buvo suplanuota. Po naktinio važiavimo per Lietuvą, Latviją ir Estiją šeštadienio rytą jau buvome Helsinkyje ir džiaugėmės galimybe išbandyti, patyrinėti, sukurti,  pasitikrinti savo žinias Helsinkio mokslo centre „Heureka“. Tai puiki vieta patyriminei, kūrybiškai, integruotai  mokomąjai veiklai vykdyti bet kokio dalyko pamokoje ar būrelio užsiėmime.

Džiaugėmės  suteikta galimybe pamatyti Helsinkio, Talino ir Pernu senamiesčius, tuo pačiu metu klausantis gidės pasakojimo apie šių miestų praeitį ir dabartį.  Galėjome paragauti nacionalinių patiekalų, palyginti suomių ir estų laisvalaikio leidimo įpročius su lietuviškomis tradicijomis. Kiekvienam išvykos dalyviui tai patirtis, kuria galės pasidalinti su savo mokiniais.

Grįžome iš kelionės patobulinę ne tik tarpkultūrines, pažintines, dalykines kompetencijas, bet ir praturtėję naujomis idėjomis kitų metų projekto „Atverk duris vasarai” vykdymui.

Raudėnų mokyklos-daugiafunkcio centro projekto koordinatorė Vaida Aleknavičienė

Plačiau apie projektą

Kelionės akimirkos