Į pagrindinį turinį 
  
 
Integruoto ugdymo projektas „Laisvės kovotojų keliais“ skirtas A. Ramanausko-Vanago metams

2018-ųjų pradžioje startavusio projekto metu keliauta žinomais ir naujai atrastais partizanų takais, prisiminta Lietuvoje veikusių partizanų apygardų veikla, surinkta įvairios informacijos, pagerbti kovotojai.

Subtilia, giliai prasminga aktoriaus, bardo Giedriaus Arbačiausko poetine-muzikine įžanga atidaryto baigiamojo renginio dalyvius ir svečius pasveikino LMNŠC direktorius Algirdas Sakevičius, projekto darbų vertinimo komisijos narės Dalė Rudienė ir Ingrida Vilkienė, apibendrinusios veiklos visumą, o komisijoje dirbusi LMNŠC Pilietinio ugdymo skyriaus metodininkė Reda Zinkevičiūtė papasakojo apie A. Ramanauską-Vanagą, išryškindama jo pedagoginę veiklą. 

Itin šiltai ir dėmesingai – o salėje apie 200 dalyvių – sutiktas neeilinis svečias – A. Ramanausko-Vanago bendražygis, politinis kalinys, gyvas kovų liudininkas Juozas Jakavonis-Tigras. Buvo pristatyta jo knyga „Šalia mirties“, autorius dalijosi prisiminimais, atsakinėjo į klausimus.
Šią, oficialiąją, bet kaip istorija gyvą renginio dalį pratęsė Tuskulėnų rimties parko, kolumbariumo lankymas, filmo peržiūra.

Apie projektą

Projektas vyko 2018 m. balandžio–lapkričio mėn.
Projekto dalyvių iniciatyvinės grupės (5–20) mokinių sudarė savus partizanų takų maršrutus, planavo žygių datas, rinko informaciją apie partizanų būrius, rinktines, keliavo nusimatytais maršrutais ir juos aprašė.

Projekte dalyvavo apie 150 mokinių (9 komandos) iš Kauno, Kupiškio, Lazdijų rajono, Pagėgių savivaldybės, Prienų rajono, Šiaulių rajono, Ukmergės bei Tauragės mokyklų.

Projekto nugalėtojai – Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinių komanda. Jie paruošė maršrutą „Partizanų keliais“, kuriame aktyviai dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir bendruomenė. Antrosios vietos nugalėtojai – Šiaulių rajono Kužių gimnazijos ir Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos bendras darbas, trečiosios – Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos bei Lazdijų rajono Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos komandos.
  
Mokiniai apdovanoti Adolfo Ramanausko-Vanago knyga „Daugel krito sūnų“, žaidimais „Vyčio pulkas“, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro dovanomis – knygomis „Lietuvių tautos sukilimas“, „Vakarų Lietuvos partizanų sritis“, „Lietuvos laisvinimas Vakaruose“, „Revoliucija iš viršaus“, „Unforgettable Names of Lithuania“. Taip pat nemažai knygų perduota ir mokyklų bibliotekoms. O nugalėtojams dar atiteko ir metus galiojantis kvietimas apsilankyti galvosūkių kambaryje „Pabėgimas“.

Integruoto ugdymo projektas „Laisvės kovotojų keliais“ skirtas Lietuvoje veikusioms partizanų apygardoms, jų veiklai prisiminti, keliauti atrastais ir dar neatrastais partizanų takais. 

Projekto organizatoriai: Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. 
Partneriai: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC), Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Apie projektą >>>