Lt | En
  
 

Respublikinio konkurso-akcijos Sveikatos fiesta 2019“ nugalėtojai spalio 10–12 dienomis dalyvavo aktyvių veiksmų dienose Lenkijoje, kurias organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Visi kelionės dalyviai turėjo konkrečių užduočių. Viena iš jų – parašyti, kas kiekvienam paliko didžiausius įspūdžius, o aš tapau metraštininke”, todėl pasidalinsiu tuo, ką bendrakeleiviai užfiksavo. Pats svarbiausias aktyvių dienų išvykos akcentas buvo apsilankymas pagal sveikatingumo programą dirbančioje mokykloje, susitikimas su bendruomene. Dalyvius nustebino netoli Tykocino miestelio esanti pagrindinė mokykla Podstawowa w Dlugolece”, kurioje mokosi tik 58 mokiniai ir ikimokyklinukai. Netikėta tai, kad mokykla, jog nebūtų uždaryta, rengia paraiškas ir dalyvauja įvairių fondų skelbiamuose projektuose, taip ji sugeba gauti daug lėšų erdvėms sutvarkyti, ugdymo procesui tobulinti. Puikios mokyklos veiklos visose srityse, pasidalijimas gerąja patirtimi sužavėjo dalyvius.

Pažintis su krašto istoriniais, kultūriniais ir gamtiniais objektais Balstogėje, Supraslėje praplėtė kiekvieno dalyvio akiratį. Apsilankymas Gamtos ir miško muziejuje paliko didelį įspūdį, ekspozicijos labai tikroviškos ir įrengtos pagal skirtingas temas. Ypač patiko ekskursija pėsčiomis po Belovežo girią – vienintelę Europoje, kurios nepalietė žmogaus ranka. Auksu nubertas sengirės takas, skirpstai, klevai, siekiantys dangų“, – taip užrašė dalyvė Neringa. Žodžiais sunkiai nusakomą Belovežo girios grožį pastebėjo ir kiti. Taip pat daugelį dalyvių sužavėjo netradicinis susitikimas su bendruomene Lipiny kaime. Čia dalyvavome edukacinėje programoje, kurios metu puikios lenkų šeimininkės ne tik pristatė šalies kulinarinį paveldą, bet pakvietė gaminti sveikuoliškus patiekalus, po to jais vaišintis. Be šios smagios veiklos išvykos dar lankėmės Narevo nacionaliniame parke, karalių ir didikų pamėgtame Tykocine, o Krypno kaime susipažinome su bajorų gyvenimu kaime. Čia sodybos šeimininkai Tomašas ir Barbara Pacai buvo parengę dalyviams unikalių edukacijų bei pramogų. Fantastiškas priėmimas, senolio bendravimas, kiekvieno rakando praktinis pritaikymas padėjo pasijusti lyg kaime pas močiutę prieš 50 metų“, – pastebėjo dalyvė Aldona. Daugelis likome sužavėti. Neliko nepastebėtas ir  Supraslėje esantissenasis stačiatikių kultūros centras ir garsioji cerkvė, kur vienoje iš vienuolyno dalių įkurtas Ikonų muziejus. Dalyvė Julija Ignatovskaja teigė: Muziejuje sukaupta fenomenali kolekcija, intriguojantis jos išdėstymas, sužinojau, kad Jonas Krikštytojas turi sparnus“. Taip pat labai svarbus organizatorių suplanuotas akcentas apsilankymasSeinuose – čia apžiūrėjome katalikų baziliką, kurioje nemažai savo gyvenimo metų praleido vyskupas ir poetas Antanas Baranauskas. Aplankyti jo kapą bei paminklą turėtų kiekvienas lietuvis. Beje, Seinuose turėdami laisvo laiko kai kurie dalyviai suspėjo apsilankyti net ir lietuviško maisto restorane.

Dalyvių vardu dėkoju Sveikatos fiestos“ organizatoriams už puikią galimybę dalyvauti netradicinėse veiklose, aktyviai leisti laiką, nes tai skatina mokinių ir mokytojų motyvaciją saugoti sveikatą ir ugdyti sveikos gyvensenos gebėjimus, pasidalinti gerąja patirtimi.

Vilma Šegždienė, Raseinių r. Ariogalos gimnazijos mokytoja