Į pagrindinį turinį 
  
 
Vasario 6 dieną Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, prasideda 21-oji Saugesnio interneto diena, kuri skatina vaikus ir jaunimą atsakingiau naudotis internetu. Per 21 metus ši šventė tapo svarbiu įvykiu saugumo internete kalendoriuje. Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA), kviečia visus institucijas kartu švęsti tarptautinę Saugesnio interneto dieną ir Saugesnio interneto savaitę.

Anot LINEŠA projektų vadovo Liudo Mikalkevičiaus, Saugesnio interneto dienos paminėjimas svarbus visame pasaulyje. Per ilgą laiką, ši šventė išaugo už tradicinės geografinės zonos ribų ir švenčiama per 200 šalių, visuose žemynuose, taip pasiekdama milijonus žmonių visame pasaulyje.

„Saugesnio interneto diena" yra tarptautinis renginys vienijantis žmones ne tik Lietuvoje, ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje siekiant sukurti geresnę aplinką internete. 

Tiek jauniems asmenims, tiek visuomenei, saugumas internete tampa vis labiau kritiška tema. Nuo įvairiausių duomenų vagysčių, sukčiavimo iki emocinės gerovės ir pasyvios įtaigos siekiant formuoti nuomones ar didinti pardavimus. 

Šiais laikais, Saugesnio interneto diena ir jos temos yra kertinės siekiant užtikrinti sklandų gyvenimą virtualioje erdvėje“, – sako L. Mikalkevičius.

L. Mikalkevičius priduria, kad kasdienybėje kiekvienas turi domėtis saugia elgsena internete bei domėtis, kaip išlaikyti viešą erdvę švarią ir saugią. LINEŠA projektų vadovas teigia, kad ši Saugesnio interneto savaitė yra puikus metas išsiaiškinti kaip tai padaryti.

„Kiekvienas žmogus, dalyvaujantis oficialiai ar išgirdęs, kad yra minima tokia diena gali susimąstyti: kaip aš gyvenu internete? kokie yra mano skaitmeninės higienos įpročiai?

Užtenka vien pagalvoti apie tai ir vienas iš šios dienos tikslų jau yra pasiektas. Informacijos, kaip būti saugesniems ar saugesniems internete yra daugybė. Suprasdami, kokia yra svarbi skaitmeninė higiena ir saugumas internete, galime toliau tobulėti ir savarankiškai. 

Tačiau, kviečiame visus norinčius išmokti kažko naujo peržiūrėti Saugesnio interneto centro renginį „Skaitmeninės higienos svarba šiandienos pasaulye” YouTube platformoje“, – aiškina L. Mikalkevičius.

Vasario 5–11 dienomis minėsime Saugesnio interneto savaitę

Vasario 8 d. 17 val. Nuotolinis susitikimas su jaunaisiais interneto vartotojais ir tėveliais, organizuoja Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA).

Vasario 8 d. 13 val. nuotolinis seminaras „Naujausios tendencijos: slaptoji dirbtinio intelekto pusė ir kritinio mąstymo ugdymas“, skirtas viešųjų ir mokyklų bibliotekų darbuotojams, mokytojams ir visiems besidomintiems saugumo internete švietimo klausimais. Organizuoja asociacija „Langas į ateitį“.

Vasario 5–11 d. Lietuvos viešosios bibliotekos visą savaitę siūlo savo lankytojams įvairias edukacines veiklas ir skatina saugiau elgtis interneto erdvėje. Daugiau informacijos apie vykstančias veiklas kviečiame teirautis Jums artimiausioje bibliotekoje.

Papildomos informacijos apie Saugesnio interneto dienos ar Saugesnio interneto savaitės veiklas taip pat galite rasti Asociacijos „Langas į ateitį” puslapyje.