Į pagrindinį turinį 
  
 
Tūkstantinė moksleivių minia iš visos Lietuvos paskutinį žiemos šeštadienį sugužėjo į parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ patikrinti savo sukauptas geografijos žinias. Jaunieji 6–12 kl. geografijos mylėtojai turėjo atsakyti į 30 testinių klausimų. Atsakydami į juos, mokiniai turėjo progą įvertinti, ne tik per geografijos pamokas sukauptą žinių potencialą, bet ir savo loginį mąstymą, gebėjimą susikaupti.

Kol vyko intensyvus darbų taisymas, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas Rytas Šalna surengė atvirą paskaitą apie ypatingą vietą mūsų Žemėje – karščiausią ir drėgniausią planetos lopinėlį Amazonę. 

Tiek konkurso, tiek paskaitos metu buvo galima išgirsti svarbią nešamą žinutę – būkime tvarūs, atsakingai vartokime, saugokime gamtą. Nors galbūt nelabai jaučiame pasekmių, kitose valstybėse, žmonių gyvenimo būdas gerokai keičiasi dėl klimato atšilimo.

Renginį, devynerius metus iš eilės, inicijuoja ir organizuoja Lietuvos geografijos mokytojų asociacija kartu su Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA).