Lt | En
  
     
   
Gruodžio 12 d., trečiadienį, 13 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) bus pristatyta tarptautinio mokinių konkurso „Kalėdinis atvirukas“ darbų paroda. 

Parodą atvers ir geriausių darbų autorius apdovanos Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė.

Konkurso organizatoriai – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras – sulaukė kūrinių iš Lietuvos, Ispanijos, Kroatijos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Brazilijos, Rusijos Federacijos, Baltarusijos. Konkurse dalyvavo bendrojo ugdymo ir specializuotų meno mokyklų dailės studijų mokiniai, specialiųjų poreikių turintys vaikai ir jaunuoliai. Iš viso buvo gautos 1066 originalios šventinės miniatiūros, sukurtos įvairiomis atlikimo technikomis: akvarele, guašu, grafinės raiškos priemonėmis ir mišria technika. Atvirukai buvo įvertinti trijose amžiaus grupėse: I amžiaus grupė – 7–10 metų, II amžiaus grupė – 11–14 metų ir III amžiaus grupė – 15–18 metų. 

Ieškant pačių šauniausių dalyvių, vertintas ne tik techninis atlikimas, bet ir mąstymo originalumas, savita kalėdinės tematikos traktuotė. Specialiai sudaryta žinomų menininkų, patyrusių dailės mokytojų, dėstytojų vertinimo komisija, kuriai vadovavo Vilniaus dailės akademijos Piešimo katedros doc. Gediminas Žuklys, kiekvienoje amžiaus grupėje išrinko po penkis laureatus. Šių mokinių ir kitų konkurso dalyvių geriausi darbai pristatomi parodoje. 
  
„Sukurti Kalėdų dvasia alsuojantį paveikslą vos 10x15 centimetrų popieriaus lakšte – nelengvas uždavinys, reikalaujantis ne tik lakios vaizduotės, gebėjimo atsiriboti nuo stereotipų, bet ir komponavimo įgūdžių, kruopštumo, atidumo ir kantrybės. Džiaugėmės konkursui atsiųstais darbeliais, trykštančiais nuoširdumu, ekspresija. Juk toks ir yra šio konkurso tikslas – sudaryti sąlygas be išimties visų moksleivių saviraiškai, skatinti kūrybinius eksperimentus ir paieškas, pagaliau – savitai įprasminti artėjančių Kalėdų džiugesį“, – sako vertinimo komisijos narė, dailės kritikė, Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus dailėtyros sekcijos pirmininkė, dailės istorijos mokytoja Kristina Stančienė.

Ekspozicija Seimo Jungiamojoje galerijoje veiks gruodžio 3–31 d. 
Tuo pat metu dar virš šimto šio konkurso darbų bus eksponuojama Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre.

Parengė
Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento
Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
Laima Šandarienė
Tel. (8 5) 239 6206, el. p. laima.sandariene@lrs.lt

Plačiau apie konkursą >>>