Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Šiandien puiki proga pažvelgti į mus – konkurso „Mes užaugome laisvi“ dalyvius – jaunus piliečius, sąmoningus ir aktyvius, veržlius ir kūrybingus. Moksleivių amžius nuo septynerių iki aštuoniolikos metų, tai karta, kurios polėkius ir svajones iškovojo jų seneliai ir proseneliai.

Bet tai jaunos asmenybės (drąsiai galima taip vadinti), kurioms rūpi praeitis, kurias domina tėvynės kovų už laisvę istorijos. Jaunieji tyrinėtojai bando suvokti laisvės kovų aplinkybes, įvykius ir jų reikšmę dabarčiai. Mintys kristalizuojasi ir tampa spalviniu siužeto pasakojimu.

Jauniausieji tiesiog džiūgauja piešiniuose. Laisvė yra šventė. Savo naivumu, ryškia spalva, saulėtomis mintimis jie šėlioja lapo kvadrate, maišo dangų su žeme ir kvatoja paukščių sparnuose.

Vyresni kūrėjai įdėmiau dėlioja siužetus. Čia atsiranda ir istorinių įžvalgų, ir itin skaudžių mūsų praeities puslapių. Imponuoja paveikslų įtaigumas, netikėti rakursai, istoriniai vingiai, asmeninė patirtis. Itin reikšmingas ir maloniai stebina laisvės simbolių parinkimas, ženklai, suprantami visame pasaulyje: tai vėliava, daina, raktas, paukštis, žirgas, gėlė, muzika, šeima, bendrystė ir noras būti su draugais.

Vaizdai ir spalvos, visas pasakojimas – tai tarsi kiekvieno autoriaus sielos langas, atvertas mums, kviečiantis įsitikinti, kad jie vertina laisvę ir supranta jos prasmę.

Štai taip rikiuojasi esminės laisvės pasirinkimo temos – „Mes užaugome laisvi“.

Gediminas Piekuras

Sausio 4 dieną II Seimo rūmų galerijoje  atidaryta Nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi" geriausių darbų paroda.
Parodą galima aplankyti iki sausio 20 d.

Virtuali paroda

Daugiau apie konkursą skaitykite čia