Lt | En
  
 

Žymus menininkas iš Belgijos René Maria N. Maes Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode Kaune sukūrė skulptūrą, kuri neša žinią: gyvūnų rūšys nyksta, ir tik mes galime tai sustabdyti. Sniego orangutanas, kaip laikinumo ir gamtos trapumo simbolis, pasirinktas neatsitiktinai. Netrukus orangutanai išnyks iš Žemės gyventojų sąrašo visiškai taip, kaip pašvietus pavasario saulei ištirps ši balta orangutano skulptūra. Tai – klimato atšilimo, miškų kirtimo ir kitos besaikės žmogaus veiklos padarinys.

Šia simboline menine iniciatyva pagerbiama garsios iš Lietuvos kilusios antropologės prof. Birutės Galdikas 50 metų veiklos sukaktis bei jos neįkainojamas pavyzdys žmonėms – gyvenimas, paskirtas gamtos bei sparčiai nykstančių orangutanų apsaugai.

Kviečiame atkreipti dėmesį į gamtos saugojimo svarbą ir šeimoms dalyvauti akcijoje „Lipdyk sniego orangutanus ir Tu!“.

Savo nulipdyto sniego orangutano nuotraukas prašome siųsti el. p. fondas.galdikas@gmail.com. Patvirtinus administratoriui, nuotraukos bus skelbiamos B. Galdikas fondo „Facebook“ paskyroje @BiruteGaldikasFondas. 

Indonezijoje nėra sniego, tačiau neškime prof. Birutei Galdikas žinią iš Lietuvos, kad norime prisijungti prie be galo prasmingų jos veiklų saugoti gamtą. Kvieskime artimuosius atsakingai vartoti, atsisakyti produktų su palmių aliejumi ir rinktis tvaraus gyvenimo kelią.

@BiruteGaldikasFondas kartu su @Bepalmiualiejaus ir Vytauto Didžiojo universitetu

 

Tapk @bepalmiųaliejaus ir @BiruteGaldikasFondas draugu ir gauk galimybę laimėti marškinėlius su atogrąžų miškų gyventojo – orangutano atvaizdu!