Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Parodoje eksponuojami Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinių tapybos bei grafikos darbai, sukurti pradedant nuo pačių jauniausių, 1 klasės autorių, iki vyriausių – IV gimnazijos klasės mokinių. Darbai nėra specialiai kurti parodai, tai kasdienės dailės pamokų kūrybinės užduotys bei savarankiškai kurti darbai, kurie tik iš dalies atspindi mūsų mokinių kūrybinės raiškos spektrą, kadangi čia eksponuojami vien tik plokštuminiai darbai, o mokiniai kuria ir daug erdvinės plastikos darbų iš įvairiausių medžiagų.

Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija yra „ilgoji“ gimnazija, kurioje mokiniai mokosi pagal specializuoto ugdymo krypties (dailės arba muzikos) programas nuo pirmos klasės iki pat mokyklos baigimo. 1–8 klasės formuojamos po vieną, o gimnazijos klasės – po du komplektus. Yra dailės ir muzikos stojamieji egzaminai, kasmet daugėja norinčių mokytis, vyksta konkursas ir stiprėja konkurencija. Tad gimnazijoje yra organizuojamos konsultacijos, kurių metu mokytojai padeda būsimiems mokiniams pasiruošti stojamiesiems egzaminams. Mokytis gimnazijoje priimami mokiniai iš visos respublikos, nemažai mūsų kūrėjų gyvena bendrabutyje. Gimnazijoje, greta bendrojo ugdymo dalykų, yra du meniniai skyriai – dailės ir muzikos. Jeigu muzikos skyrius nuo savo ištakų skaičiuoja jau aštuoniasdešimt ketvirtus metus ir seniai garsina gimnaziją toli už respublikos ribų, tai dailės skyrius yra dar palyginti labai jaunas –veikia nuo 2007 metų. Šiuo metu jame dirba dešimt dailės mokytojų, kurie padeda mokiniams formuotis savo meninės raiškos gebėjimus, atrasti savitą kūrėjo stilių. Tai mokytojos ekspertės Loreta Narušienė, Justina Šaltė, mokytojai metodininkai Aida Juškaitė, Vilija Lesauskienė, Gitana Kaltanienė, Rinaldas Damskis, Vilius Šliuželis, vyresnieji mokytojai Janina Budrienė, Voldemaras Barakauskas ir mokytoja Diana Stelmakovaitė.

Mūsų mokiniai, padedami mokytojų, sėkmingai dalyvauja įvairiuose dailės konkursuose Lietuvoje ir užsienyje, dažnai pelnydami laureatų diplomus. Baigę gimnaziją, dauguma renkasi studijuoti meno specialybių Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose.

Parodos kuratoriai: Vilija Lesauskienė, Aida Juškaitė, Voldemaras Barakauskas.

Paroda eksponuojama Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre iki gruodžio 8 d.
Įėjimas laisvas darbo dienomis nuo 8 iki 19 val.