Į pagrindinį turinį 
  
 
Epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo Lietuvoje organizatoriai sulaukė virš 70 laiškų. Pirmąją vietą pelnė Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokinė Jurgita Pauliukėnaitė, kurią konsultavo mokytojos Skaidrė Pauliukėnienė ir Nijolė Keraitienė.


Antroji vieta atiteko Mėtai Dirdaitei (Kėdainių „Ryto“ progimnazija, 13 metų, mokytoja Ernesta Zabutkienė) ir Kornelijai Grigalaitei (Prienų r. Išlaužo pagrindinė mokykla, 14 metų, mokytoja Virginija Maščinskienė).

Trečiąją vietą pelnė Greta Tiškutė (Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, 14 metų, mokytoja Danguolė Giedraitė), Arminas Žukas (LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazija, 14 metų, mokytoja Edita Liniuvienė) ir Dominyka Šimkutė (Viešoji įstaiga Pranciškonų gimnazija, 14 metų, mokytoja Lina Odinienė).

Komisijos pirmininkės Rasos Milerytės įžvalgos

„Skaitant mokinių epistolinius rašinius apie tai, kokį pasaulį jie norėtų palikti ateities kartoms, atsiskleidžia platus jaunosios kartos žvilgsnis į pasaulį. Matyti, kad jie domisi bendra pasaulio ateitimi, yra neabejingi tokioms problemoms kaip vandenynų, oro ir Žemės tarša, per didelis plastiko vartojimas, karai, politinės valios trūkumas sprendžiant problemas. Vaikai viliasi, kad ateityje modernios technologijos leis išgydyti daugelį šiuo metu neįveikiamų ligų, kaip vieną iš teigiamų perspektyvų mato dirbtinio intelekto naudą, kartu ir nerimaudami, ar ateityje dirbtinis intelektas ir robotai neatims žmonių darbo vietų. Visgi labiausiai džiugina, kad darbuose atsiskleidžia, jog vaikams svarbu ir gimtosios šalies, ir gimtojo krašto ateitis, jiems rūpi, kad išliktų lietuvių kalba, lietuviškos tradicijos, kad ateities kartos, kaip ir jie dabar, domėtųsi kultūra, menu. Tai, kaip jie formuluoja savo tekstus, kaip kreipiasi į menamus pašnekovus ir juos pasirenka, rodo, kad šių dienų mokiniai yra dėmesingi kitam, rūpestingi, moka kurti gražų ir pagarbų santykį su aplinkiniais“. 

Epistolinio rašinio konkursas organizuojamas nuo 1971-ųjų metų, šiemet jau 53-iasis. Jį rengia Pasaulinės Pašto Sąjungos (PPS) Tarptautinis Biuras kartu su Jungtinių Tautų Švietimo, Mokslo ir Kultūros Organizacija (UNESCO). 2024 metai yra išskirtiniai, nes Pasaulinė Pašto Sąjunga švenčia 150 metų jubiliejų.

Konkursas organizuojamas dviem etapais: pirmiausia išrenkami kiekvienos šalies nugalėtojai, kurių rašiniai išverčiami į prancūzų arba anglų kalbas ir siunčiami PPS Tarptautiniam Biurui dalyvauti tarptautiniame konkurso ture.

Lietuvoje konkursą organizuoja Lietuvos Paštas kartu su Lietuvos Respublikos Susisiekimo Ministerija, Lietuvos Respublikos Švietimo, Mokslo ir Sporto Ministerija bei Lietuvos Neformaliojo Švietimo Agentūra.