Lt | En
  
     
   

Gegužės 10 d. Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijoje vyko etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Dzūkijos regiono varžytuvės„Tarmių lobynai“ ir „Atverk tautos lobynų gelmes“. Varžytuvėse dalyvavo 75 mokiniai iš įvairių bendrojo ugdymo mokyklų.

Dzūkijos regiono varžytuvėse „Atverk tautos lobynų gelmes“ nugalėtojais tapo:

I vieta – Druskininkų savivaldybės Leipalingio pagrindinės mokyklos komanda (vadovė Leonora Mockevičienė);

I vieta – Varėnos rajono Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos komanda (vadovė Asta Tarailienė);

II vieta – Vilniaus savivaldybės Grigiškių pradinės mokyklos komanda (vadovė Dalia Mockevičienė);

II vieta – Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos komanda (vadovės Janė Zelenienė, Danutė Račkauskienė, Aldona Butrimanskienė);

IV – vieta Alytaus rajono Miroslavo gimnazijos komanda (vadovė Laimutė Gražulienė).

„Tarmių lobynai“ varžytuvių nugalėtojais tapo:

I–4 klasių grupėje

I vieta – Tita Večkytė (mokytoja Rasa Alekšiūnienė, Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazija);

I vieta – Joris Jarmalavičius (mokytoja Irma Dobrovolskienė, Vilniaus Medeinos pradinė mokykla);

II vieta – Kernius Večkys (mokytoja Rasa Alekšiūnienė, Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazija);

III vieta – Saulė Vaikšnoraitė (mokytoja Laimutė Gražulienė, Alytaus r. Miroslavo gimnazija);

III vieta – Neringa Mockevičiūtė (mokytoja Dalia Mockevičienė, Vilniaus sav. Grigiškių pradinė mokykla).

5–8 klasių grupėje

I vieta – Austėja Tarailaitė (mokytoja Renata Varanavičienė, Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazija);

I vieta – Gija Jarmalavičiūtė (mokytoja Irma Dobrovolskienė, Vilniaus Žemynos gimnazija);

II vieta – Asta Bubnelytė (mokytoja Asta Tarailienė, Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazija);

III vieta – Rugilė Sinkevičiūtė (mokytoja Renata Varanavičienė, Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazija);

III vieta – Auksė Banuškevičiūtė (mokytoja Nijolė Česnulevičienė, Trakų r. Onuškio D. Malinausko gimnazija).

9–12 klasių grupėje 

I vieta – Aldona Bubnelytė (mokytoja Asta Tarailienė, Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazija);

II vieta – Miglė Krutulytė (mokytoja Rita Černiauskienė, Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazija);

III vieta – Gabija Dirsytė (mokytoja Rita Černiauskienė, Varėnos r. Merkinės V. Krėvės gimnazija).

Varžytuvių vertinimo komisija: dr. Aurelija Gritėnienė (Lietuvių kalbos institutas), Nijolė Marcinkevičienė (Lietuvos nacionalinis kultūros centras), Aurelija Augūnienė (Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras).