Lt | En
  
     
   

Balandžio 30 d. Klaipėdos r. Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje vyko etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų varžytuvės „Atverk tautos lobynų gelmes“ ir „Tarmių lobynai“.

Varžytuvių „Atverk tautos lobynų gelmes“ prizininkais tapo:

Šilutės Pamario pagrindinė mokykla (vadovės Asta Grigalienė ir Nijolė Būdvytienė) – I vieta;

Klaipėdos r. Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla (vadovės Vitalija Valaikė ir Ilona Tulabienė) – I vieta;

Telšių „Ateities“ progimnazija (vadovės Vaida Raibužienė ir Lina Dijokienė) – II vieta;

Klaipėdos r. Gargždų „Minijos“ progimnazija (vadovės Valė Norvidienė ir Daiva Kisielienė) – III vieta.


Varžytuvių „Tarmių lobynai“ prizininkais tapo:
 

I–IV klasės

I vieta – Airidas Lazdauskas, mokytoja Dalia Noreikienė (Skuodo r. Mosėdžio gimnazija);

II vieta – Valdas Pervovas, mokytoja Dalia Noreikienė (Skuodo r. Mosėdžio gimnazija);

III vieta – Aistė Jankauskaitė, Emilija Gaidel, mokytoja Rasa Galdikienė (Klaipėdos r. Gargždų „Minijos“ progimnazija).

V–VIII klasės

I vieta – Aurelija Jankauskytė, mokytoja Aksavera Mikšienė (Pagėgių sav. kultūros centras);

I vieta – Kazimieras Eglynas, mokytoja Diana Šeduikienė (Palangos moksleivių klubas);

II vieta – Kristina Rupšytė, mokytoja Vida Gečienė ( Pagėgių sav. Stoniškių pagrindinė mokykla);

II vieta – Patricija Kairytė, mokytoja Vitalija Valaikė (Klaipėdos r. Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla);

II vieta – Meida Gečaitė, mokytoja Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė (Tauragės „Šaltinio“ progimnazija);

III vieta – Einoras Šykšta, mokytoja Vitalija Valaikė (Klaipėdos r. Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla).

IX–XII klasės

I vieta – Augustas Reikertas, mokytoja Aksavera Mikšienė (Pagėgių sav. kultūros centras);

I vieta – Emilija Girčytė, Evelina Kulikauskaitė, Justinas Žilevičius, mokytoja Zita Kasiliauskienė (Šilalės r. Obelyno pagrindinė mokykla);

II vieta –  Austėja Grabauskaitė, mokytoja Rita Barniškienė (Plungės „Saulės“ gimnazija);

III vieta – Viktorija Paliokaitė, mokytoja Inesa Altaravičienė (Tauragės „Versmės“ gimnazija).


Dalyvių pasirodymus vertino: 

dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė, Lietuvos istorijos instituto vyresn. mokslo darbuotoja;

dr. Aurelija Gritėnienė, Lietuvių kalbos instituto vyresn. mokslo darbuotoja;

Gražina Kadžytė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė;

Darius Mockevičius, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos Neformaliojo, papildomo ir meninio ugdymo skyriaus vedėjas.