Į pagrindinį turinį 
Lt / En
  
 
Atrinktos organizacijos, aktyviausiai dalyvavusios iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“ ir pasiūliusios įdomiausias veiklas. Šių organizacijų atstovai spalio pradžioje bus apdovanoti kelione į Varšuvą.

Švietimo, kultūros ir kitas įstaigas įsitraukti į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“ Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė jau ketvirtą kartą. 

Šiemet prie iniciatyvos prisijungė ir galimybę daugiau nei 30 tūkstančių vaikų turiningiau leisti vasarą suteikė per 317 įstaigų tiek miestuose, tiek kaimo vietovėse. Saugias edukacines erdves siūlė neformaliojo vaikų švietimo įstaigos, daugiafunkciai centrai, muziejai, bibliotekos, mokyklos. 

Veiklos organizuotos kuo įvairiausios. Pavyzdžiui, Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla surengė kūrybinių darbelių parodą „Iš senų knygos puslapių“ bei per įvairias kūrybines-žaidybines užduotis, jungiamas indėnų kultūros temos, „žadino savyje indėną“.
Šiaulių r. savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras vaikus viliojo lipdymo iš molio, vilnos vėlimo bei juostų pynimo užsiėmimais.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (VSAT prie LR VRM) Ignalinos, Pagėgių ir Varėnos pasienio rinktinės nariai, pasieniečiai, supažindino vaikus su pasieniečio darbo specifika: pademonstravo tarnybinį transportą, naudojamą ginkluotę bei specialiąsias priemones, papasakojo apie pasienyje dirbančių kinologų veiklą.

Neringos meno mokykla visą vasarą kvietė nepraeiti pro šalį, stabtelti kiemelyje ir skirti akimirką kūrybiškumui, menui, užsukti į pojūčių kampelį bei dar daug kitų įdomių veiklų.

Vaikams organizuotos sporto varžybos, kūrybinės dirbtuvės, knygų skaitymo popietės ir kt. Daug dėmesio skirta siekiant skatinti ir sudaryti galimybes vaikams judėti, bendrauti, lavinti kūrybiškumą.

Iniciatyvos dalyviai aktualią informaciją mokiniams ir tėvams skelbė iniciatyvos internetiniame puslapyje https://www.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves_2019/?m=1. 

Aktyviausiai iniciatyvoje dalyvavo ir daugiausia edukacinių erdvių atvėrė Šiaulių r., Panevėžio m. sav., Joniškio r., Jurbarko r. ir Kėdainių r. savivaldybių švietimo, kultūros ir kitos įstaigos. Aktyviai dalyvavo organizacijos ir iš kitų šalies rajonų.