Į pagrindinį turinį 
  
 

Vaikiškai spalvotos, stilingai minimalistinės ir net valgomos! Tokių palangių sulaukėme konkurse „Mano žalioji palangė“. Beveik 4000 konkurse dalyvavusių vaikų visą pavasarį kartu su tėveliais, seneliais ir mokytojais kūrė ir augino žaliąsias palanges, kurios šiais metais buvo skirtos žolininkės ir etnografės Eugenijos Šimkūnaitės metams paminėti.

Trisdešimties kūrybiškiausių ir įdomiausių palangių kūrėjai apdovanoti gegužės 22 d. nuotoliniu būdu. Paskelbta ir metų palangių palangė, kurią išrinko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro facebook paskyros lankytojai – daugiausiai palaikymo balsų sulaukė Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos komandos palangė „Gurkšnis gamtos“  (darbo vadovės Lolita Pranienė ir Vika Šešetienė), kuriai atiteko „2020 metų žaliosios palangės“ sertifikatas. Laimėtojų sąrašą rasitečia.

Palangių auginimo tikslas buvo ne tik estetinis, bet ir pažintinis, mokslinis: patys mažiausieji susipažino su įvairiais augalais ir jų sėjimo, augimo, priežiūros procesu, augalų vystymusi – nuo sėklyčių iki žiedų ir vaisių; vyresni tyrinėjo vaistingųjų augalų naudą žmogaus sveikatai. 

Organizatoriai dėkoja dalyviams ir visiems konkurso draugams ir rėmėjams: UAB „Sėkluva“, žurnalo „Sodo spalvos“ redakcijai, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

Geriausios 2020 m. palangės