Į pagrindinį turinį 
  
 
Gruodžio 7 d. projektas „Sveikata visus metus 2023“ pasiekė finišą. Šių metų baigiamojo renginio tema – „Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam“ (B. Werner). Jau šeštus metus iš eilės vykstantį projektą,  Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra įgyvendina drauge su partneriais: Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondu bei Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centru

„Sveikata visus metus 2023“ esmė – kviesti mokyklas į kasmėnesinius iššūkius, taip skatinant nuolat domėtis sveikata ir ugdytis gerus įpročius.  Šiemet projekte dalyvavo beveik 400 komandų iš įvairiausių Lietuvos mokyklų. 

Šiemet baigiamasis renginys prasidėjo su juoko lavina, nes konferenciją atidarė sertifikuotas juoko specialistas Stepas Šafranauskas. Paskaita apie teigiamą juoko ir pozityvios energijos poveikį, visą salę „užkrėtė juoko epidemija”. Pedagogai, drauge su mokiniais, dalijosi projekto įspūdžiais, kaip visus metus sekėsi įveikti kiekvieno mėnesio iššūkius.

Po „juoko epidemijos” ir dalyvių pasirodymų, buvo paskelbti projekto nugalėtojai. Pirmąją vietą dalijosi net keturios komandos – Vilniaus lopšelio-darželio ,,Pelenė“ komanda, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija, BĮ ,,Vilniaus Lakštingalos namai“ ir Zarasų profesinės mokyklos ,,Vaivorų“ komanda. Antrąją vietą laimėjo 10 mokyklų ir darželių – Joniškio vaikų lopšelis-darželis ,,Saulutė“, Lazdijų mokykla-darželis ,,Kregždutė“, Utenos vaikų lopšelis-darželis ,,Šaltinėlis“, Druskininkų lopšelis-darželis ,,Žibutė“,  Biržų ,,Aušros“ pagrindinės mokyklos Papilio pagrindinio ugdymo skyriaus grupės ,,Stiprūs vikrūs“ komanda, Kauno Martyno Mažvydo progimnazija, Joniškio ,,Aušros“ gimnazijos 2B klasė, Šiaulių ,,Romuvos“ gimnazija, Šakių r. Panemunių mokykla-daugiafunkcis centras ir Ukmergės ,,Ryto“ specialiosios mokyklos komanda. Trečioji vieta atiteko 11 komandų – Šiaulių r. Meškučių lopšelio-darželis, Vilniaus lopšelis-darželis ,,Švelnukas“, Vilniaus lopšelis-darželis ,,Žirmūnėliai“, Kauno r. Jonučių darželis, Palangos lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“, Vilkaviškio pradinės mokykla, Utenos Krašuonos progimnazija, Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazija, Kupiškio Lauryno Stuokos - Gucevičiaus gimnazija, Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija ir Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centras. 

Džiaugiamės, kad šis projektas net šešis metus iš eilės stebino dalyvių gausa ir originalumu. Viliamės, kad jis prisidėjo prie mokinių sveikesnių gyvenimo įgūdžių lavinimo ir pritaikymo. Susitiksime „Sveikata visus metus 2024“!