Į pagrindinį turinį 
  
 
2024 m. gegužės 16–19 d. Suomijoje, Helsinkyje, vyko tarptautinė filosofijos olimpiada. Šiais metais Lietuvai atstovavo Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos IV klasės mokinė Dominyka Mauliūtė ir Vilniaus licėjaus III gimnazinės klasės mokinys Kasparas Skuja. Abu mokiniai yra ne tik susidomėję filosofija, tačiau ir muzikantai – Dominyka groja džiazine gitara, o Kasparas nuo ketverių metų dainuoja A. Noviko ansamblyje „Jazz Island“.

Tarptautinėje filosofijos olimpiadoje mokiniai rašė filosofinę esė, remiantis viena iš keturių pateiktų temų.
Šių metų temos buvo labai įvairios – paliečiančios tiek politinį kontekstą, tiek dirbtinį intelektą, tačiau labai įdomios, aktualios ir mokinių neišgąsdino.

Suomijoje ne kartą skambėjo Lietuvos vardas – dvyliktokė Dominyka Mauliūtė (olimpiadai pasiruošusi savarankiškai) laimėjo Honorable Mention prizą. 

Laisvalaikiu Kasparas Skuja dalyvius iš 52 skirtingų valstybių mokė lietuvių liaudies šokių ir lietuvių kalbos. Olimpiados dalyviai turėjo progą aplankyti Helsinkio universitetą (jame vyko ir dalis olimpiados veiklų), muziejų, įspūdingą nacionalinę biblioteką, pasigrožėti Suomijos gamta, o norintys ir pirtimi Luukki Manor parke.

Dėkojame Lietuvos filosofijos mokytojų asociacijos prezidentei Miglei Petronytei ir tarybos narei Jolantai Saldukaitytei už puikų vadovavimą Lietuvos mokinių komandai tiek pasiruošimo olimpiadai metu, tiek ir visos tarptautinės olimpiados metu.