Į pagrindinį turinį 
  
 
Gegužės 26–27 d. Ventės rago ornitologinėje stotyje vyko tarptautinio projekto „Paskui paukščius“ III etapas – Lietuvos jaunųjų ornitologų mokslinė konferencija.

Viename įspūdingiausių Lietuvos kampelių, kuriame žieduojami paukščiai, pranešimus paukščių apsaugos tema pristatė 43 mokiniai, atvykę iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Raseinių, Ignalinos, Anykščių, Mažeikių miestų ir rajonų.

Darbų buvo įvairių, vieni darbai išsiskyrė moksliškumu, originalumu, rezultatų kokybe. Vertinimo komisijoje dalyvavę ornitologai specialistai negailėjo patarimų jaunajai kartai. Tikimės, kad išsakytos pastabos ir pagyrimai padės mokiniams tobulėti ir siekti kuo geresnių rezultatų.

Po darbų pristatymo konferencijos dalyviai leidosi į žygį „Kuršių marių vandens paukščiai“. Juos lydėjo Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojas Vytautas Eigirdas ir LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus darbuotojas Gediminas Petkus. Žygio metu jaunieji ornitologai stebėjo Kuršių marių vandens paukščius, susipažino su kitomis paukščių rūšimis. Iš viso stebėta daugiau nei 40 rūšių. Mokiniai turėjo progą pamatyti į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas pilkąsias antis (Anas strepera) ir raudonkojus tulikus (Tringa totanus).

Po žygio vyko Paolo Volponi filmo apie gamtą „Biebrza“ („Biebžos giria“) peržiūra, o sutemus konferencijos dalyviai keliavo ieškoti šikšnosparnių. Specialiu detektoriumi „Echo meter touch“ užregistruotos net 7 šikšnosparnių rūšys! 

Šeštadienio rytas jauniesiems ornitologams prasidėjo ankstyvu didžiosios, zigzaginės ir voratinklinės paukščių gaudyklių patikrinimu. Nors aplinkui giedojo lakštingalos, devynbalsės, startos, zylės ir  strazdai, tinkluose buvo tik keletas paukščių rūšių: raudongalvė sniegena, varnėnas, tošinukė, ežerinė nendrinukė ir kikilis. Paukščių žiedavimo specialistas V. Eigirdas supažindino mokinius su paukščių žiedavimo metodais. Po žiedavimo visi lankėsi paukščių stebėjimo bokštelyje prie Kuršių marių ir stebėjo gausius žuvį gaudančius kormoranų būrius, keletą porų pilkųjų ir didžiųjų ančių, gulbes nebyles.

Dėkojame „Paskui paukščius“ III etapo – šalies jaunųjų ornitologų konferencijos dalyviams už paruoštus ir pristatytus pranešimus, vertinimo komisijai už nuoširdų darbą. 

Už paramą Lietuvos jaunųjų ornitologų konferencijai dėkojame Kauno Tado Ivanausko muziejui, Ventės rago ornitologinei stočiai ir Lietuvos ornitologų draugijai.