Į pagrindinį turinį

Gruodžio 7 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro baseine vyko Lietuvos mokinių radijo bangomis valdomų laivų modelių sporto varžybos. Dalyviai iš įvairių šalies mokymo įstaigų varžėsi skirtingose radijo bangomis valdomų laivų modelių klasėse.

Gausiausioje EX-600 klasėje dominavo dalyviai iš Panevėžio M. Karkos pagrindinės mokyklos, laimėję pirmas dvi vietas. Klasės varžybose nugalėjo Klaudijus Bistrovas, antrąją vietą pelnė Majus Jankauskas, o trečioji vieta atiteko Viltei Šivokaitei iš Kauno V. Kuprevičiaus progimnazijos.

Figūrinio manevravimo laivų modelių klasėje F-4-X geriausiai sekėsi dalyviams iš Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro, kurie užėmė pirmąsias  dvi vietas. Šioje klasėje nugalėtoju tapo Adas Basys, antrąją vietą pelnė Nojus Vidugiris, trečiąją vietą – Viltė Šivokaitė iš Kauno V. Kuprevičiaus progimnazijos.

Sudėtingoje radijo bangomis valdomų laivų-kopijų klasėje F-2-A puikiai pasirodė mokiniai iš Visagino. Pirmąją vietą laimėjo Martynas Skukauskas, antrąją iškovojo Edgaras Zaduška, trečias liko Nikita Ananjin. Visi mokiniai yra Visagino vaikų kūrybos namų auklėtiniai.

Radijo bangomis valdomų lenktyninių aerogliserių klasėje GL-350 geriausiai sekėsi vilniečiams. Nugalėtoju tapo Eimantas Nikolajevičius, antrąją vietą užėmė Kiras Apulskis, trečiąją – Klevas Gudas.  Visi laimėtojai yra LMNŠC būrelių nariai.

Greičiausių lenktyninių modelių klasėje Mini Eco, įskaitoje iki 14 metų, geriausiai pasirodė Matas Bakšys, antrąją vietą užėmė Majus Jankauskas iš Panevėžio M. Karkos pagrindinės mokyklos, trečioji vieta atiteko Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro auklėtiniui Nojui Vidugiriui. Bendroje Mini Eco klasės įskaitoje geriausiai sekėsi vilniečiams. Po labai įtempto finalinio plaukimo paaiškėjo, kad nugalėjo Rokas Pakalnis įveikęs 60 ratų, antrąją vietą užėmė Dovydas Statkus su 59 ratais, trečias – 55 ratus įveikęs Šarūnas Kulokas. Visi šios klasės prizininkai yra LMNŠC būrelių nariai.