Į pagrindinį turinį

Gruodžio 2  dieną Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro baseine mokiniai iš visos Lietuvos varžėsi respublikinėse radijo bangomis valdomų laivų modelių sporto varžybose. Šiemet dalyvių skaičius buvo kaip niekada didelis – trijose modelių klasėse varžėsi net 50 jaunųjų modeliuotojų.

Gausioje klasėje EX-600 varžėsi 32 dalyviai iš skirtingų Lietuvos miestų. Po įtemptos finalinių bandymų serijos paaiškėjo, kad stipriausias šioje klasėje yra Visagino vaikų namų auklėtinis Nikita Ananjin, antrąją vietą pelnė Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos mokinys Pijus Kairys, trečiąją – Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos mokinys Tomas Kaziukaitis.

EX-600 rezultatai

Varžybų teisėjus šiemet stebino radijo bangomis valdomų laivų modelių-kopijų klasės F-2-A dalyviai. Čia dalyvavo 8 mokiniai ir visi jie atsivežė neįtikėtinai tikslias laivų kopijas. Norint pagaminti modelį kopiją reikia labai didelio kruopštumo ir kantrybės, čia svarbios net mažiausios detalės. F-2-A klasės čempionui neužtenka gerai valdyti modelį, teisėjai taip pat vertina laivo išvaizdą. Geriausiai šioje klasėje pasirodė dalyviai iš Visagino vaikų kūrybos namų. Šios įstaigos atstovai Edgaras Zaduška ir Andrej Zujev atitinkamai pelnė pirmą ir trečią vietas. Antrą vietą užėmė  Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro atstovas Martynas Kaniauskas.

F-2-A rezultatai

Varžybas vainikavo trilerio vertas Mini Eco Standard lenktyninių laivų modelių finalinis plaukimas, kuriame po labai įtemptos ir permainingos kovos nugalėjo Edvinas Štaupas, antroji vieta atiteko Joriui Baškiui, trečias liko Dovydas Statkus. Visi mokiniai yra Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) auklėtiniai. Įskaitoje iki 14 metų pirmąją vietą iškovojo Šarūnas Kulokas iš LMNŠC, antrąją ir trečiąją vietas užėmė Panevėžio Mykolo Karkos progimnazijos auklėtiniai Majus Jankauskas ir Mykolas Locnis.