Lt | En
  
 
Kviečiame susipažinti su Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos fotografijos mokytojos Aidos Aurelijos Garastaitės ir jos auklėtinių  fotografijos darbų paroda.
Balandžio 1–30 d. paroda turėjo būti eksponuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro galerijoje.
 
 „Mūsų temos“

Septyni mokiniai pristato 65 darbus, sudėtus į serijas. Įvairios patirtys, mintys, sumanymai, lūkesčiai sugulė į virtualią parodą. Tai reportažiniu ir studijiniu metodu atlikti įvairių žanrų darbai. 

„Kitoks peizažas“ sulaužo įprasto peizažo rėmus ir tampa tarsi mandala, įtraukianti žiūrovą nuo šviesių tonų raštų iki tamsių. Portretų serijos „Užslėpti jausmai“, „Svajos“, „Kūnas“, „Neestetiški portretai“ ir kt. rikiuojasi nuo romantiškų iki groteskiškų vaizdų. „Objektai“, „Atspindžiai“ nukelia tarp realybės ir išmonės. „Močiutė“, „Juliukas“, „Arkliukai“ ir „Baltijos kelias“ atspindi gyvenimo tikrovę.

Darbų autoriai:
Alma Jurkutė – „Baltijos kelias“, „Julikas“;
Beatričė Gumbelevičiūtė – „Arkliukai“;
Greta Pelekevičiūtė – „Kitoks peizažas“;
Iveta Živatkauskaitė – „Atspindžiai“;
Ona Kuprytė – „Močiutė“; 
Povilas Ščepanovič – „Neestetiški portretai“;
Rugilė Kiežaitė – „Objektai“; triptikas „Kūnas“; portretų diptikai „Žvilgsnis“, „Vasara“, „Užslėpti jausmai“, „Šešėlis“, „Svajos“, „Ramybė“.

„Minties vaizdai“

Darbų autorė Fotografijos mokytoja Aida Aurelija Garastaitė

Manau, kad tikroji fotografijos esmė yra reportažinė fotografija. Žaviuosi tuo, kad fotografuodamas reportažiniu metodu, fotografas turi išlikti nematomas, nesuardyti ir nepakeisti savo būvimu fiksuojamų įvykių. 2019 metais tapau temos „Portretas“ nugalėtoja ir gavau „Auksinio kadro“ apdovanojimą konkurse „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2019“.
Tačiau kartais norisi kažko kito. 

Šioje parodoje „Minties vaizdai“ pristatau darbus, priešingus reportažinei fotografijai. Darbuose bandau pagauti savo mintis, kurios plevena kažkur, galbūt pasąmonėje. Kurdama fotografiją nežinau, kiek vaizdas joje pasikeis ir kodėl staiga ar pamažu tas pasikeitimas įvyks. Ar tai bus mano minties vaizdas? Ar jis bus netikėtas ir man pačiai? 
Planuota, bet neatidaryta ir neeksponuota paroda, virtusi virtualia – pasikeitė. Reikia pripažinti, kad apžvelgti darbus salėje yra visai kas kita nei peržiūrėti juos virtualiai, kur formatas nebeturi galios ir jėgos. 

Kviečiu į savo pirmąją virtualią parodą.
Aida Aurelija Garastaitė

Paroda