Į pagrindinį turinį 
  
 

Gruodžio 3 d. į Lietuvos Respublikos Vyriausybę rinkosi gabiausi šalies mokiniai, šiais metais atstovavę Lietuvai tarptautiniuose konkursuose ir olimpiadose. Mūsų atstovai iškovojo 5 aukso, 9 sidabro ir 28 bronzos medalius, 1 pagyrimo raštą, 2 pirmąsias, 6 antrąsias ir 4 trečiąsias vietas bei 5 specialiuosius apdovanojimus. Iš viso Lietuvos vardą savo pasiekimais ir žiniomis pasaulyje garsino net 80 mokinių.

Pasidžiaugti puikiais ateitį kuriančių jaunų žmonių pasiekimais atvyko ir jų mokytojai bei tarptautiniams renginiams pasiruošti padėję mokslininkai, kiti savo srities profesionalai. Dalyvius sveikino Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Džiaugiuosi ne tik dėl jūsų pasiekimų, bet ir dėl to, kad ryžotės išbandyti savo jėgas. Pasaulio pažinimas – tai kelionė, kuri tęsiasi visą gyvenimą. Tikiu, kad nesustosite ir savo veržlumu, žinių troškimu prisidėsite prie Lietuvos ateities kūrimo. Linkiu stiprybės taip pat sėkmingai įveikiant ir visus kitus iššūkius, kurie pasirodys Jūsų gyvenimo kelyje“, – sakė I. Šimonytė.

Auksu šiemet apdovanoti Tarptautinės geografijos olimpiados dalyvis Edgaras Zaboras iš Pranciškonų gimnazijos ir Klaipėdos Licėjaus mokinys Augustinas Jučas, atstovavęs mūsų šaliai Baltijos šalių informatikos olimpiadoje. Net trimis komandiniais aukso medaliais pasipuošė Europos praktinės gamtos mokslų olimpiados dalyviai.

Sidabro medalius pelnė tarptautinėse geografijos, biologijos, chemijos, ekonomikos ir Baltijos šalių informatikos olimpiadose dalyvavę mokiniai.

Prestižinis Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) specialusis apdovanojimas skirtas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos mokiniams Kamilei Balžekaitei ir Edui Kačerginskiui.

„Už kiekvieno medalio – kaip ir sporte – slepiasi šimtai pasirengimo  ir mokymosi valandų, mokytojų pastangos ir tėvelių palaikymas. Didžiuojuosi jumis, nes pasirinkote tikrai ne lengviausius kelius, o kopimą į stačią viršukalnę, įveikiant pačius didžiausius iššūkius. Užtat esate geriausi pasaulyje. Lietuva turtinga talentais“, – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Šie metai Lietuvai išskirtiniai ne tik dėl pasiekimų, bet ir mūsų šalyje vykusios Tarptautinės fizikos olimpiados. Tarptautinė fizikos olimpiada IPhO2021 – vienas svarbiausių ir didžiausių STEAM krypties mokslo renginių jaunimui, kasmet suburiantis talentingiausius jaunuosius fizikus iš viso pasaulio. Lietuvos organizuotoje olimpiadoje dviejų dalių – eksperimentines ir teorines – užduotis sprendė beveik 400 mokinių iš 76 šalių. Olimpiadoje puikiai pasirodė ir Lietuvos komanda, pelniusi 4 bronzos medalius ir vieną pagyrimo raštą.

Mokinių dalyvavimą tarptautiniuose konkursuose ir olimpiadose organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Šventės įrašą galite žiūrėti čia

Nuotraukų aut. Dainius Čėpla

2021 12 03