Siekiant užtikrinti neformaliojo vaikų švietimo (toliau – NVŠ) ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo (toliau – FŠPU) kokybę, svarbu nuolat vykdyti NVŠ būklės stebėseną, atlikti tyrimus, organizuoti NVŠ ir FŠPU mokyklų išorinį vertinimą, bei suteikti galimybę NVŠ mokytojams nuolat tobulinti savo kompetencijas. Švietimo įstatyme numatyta, kad už švietimo kokybę atsako švietimo teikėjas ir savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija. Formaliojo švietimo kokybę užtikrina valstybė, neformaliojo švietimo kokybę, įskaitant ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo kokybę, valstybė užtikrina iš dalies.
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras vykdydamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pavestas funkcijas, vadovaudamasis LR švietimo įstatymu ir įgyvendindamas „Neformaliojo vaikų švietimo ir jo teikėjų veiklos kokybės užtikrinimo metodiką“ (toliau – Metodika), kuri apima NVŠ stebėseną, veiklos įsivertinimą ir išorinį vertinimą bei tyrimus, analizuoja ir sistemina duomenis apie NVŠ ir FŠPU mokyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo teikėjų (toliau – NVŠ teikėjai) veiklos įsivertinimą ir išorinį vertinimą, atlieka NVŠ stebėsenos rodiklių analizę ir kitus NVŠ tyrimus, bei organizuoja NVŠ kokybės ir stebėsenos renginius.
Savo siūlymus ir pastebėjimus NVŠ kokybės užtikrinimo klausimais, prašome teikti Neformaliojo vaikų švietimo kokybės ir stebėsenos skyriui el. pašto adresu nvskokybe@lmnsc.lt.