Lt | En
  
 


Konkurso darbų paroda Plungėje (video) 

2015 m. minimos M. K. Oginskio 250-osios gimimo metinės. Šią datą UNESCO įtraukė į pasaulinės reikšmės sukakčių sąrašą. 


Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Dailės mokytojų asociacija (toliau DMA) ir Lenkijos institutas Vilniuje organizuoja tarptautinį vaikų ir jaunimo meninės kūrybos konkursą „M. K. Oginskis (M. K. Ogiński). Sugrąžinkime laiką“. 

M. K. Oginskis – iškilus savo meto politikas, visuomenės ir kultūros veikėjas, kompozitorius, kurio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“ žinomas visame pasaulyje ir ne vienai kartai. 

Kūrybinis ir intelektinis M. K. Oginskio palikimas sieja pirmiausia kaimynines šalis, todėl konkurse dalyvauti kviečiami įvairių Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos mokyklų vaikai ir jaunimas. 

Jaunuosius dailininkus kviečiame nupūsti užmaršties dulkes, išgyventi pasididžiavimo savo Tėvyne jausmą, ieškant bendrų ištakų kaimyninių šalių istorijoje, pasidomint Abiejų Tautų Respublikos politinio veikėjo, kunigaikščio, diplomato, kompozitoriaus gyvenimu ir kūryba. Norime paskatinti pasigilinti į laikmetį, pabandyti atrasti, pažinti, naujai išgirsti, suprasti, pajausti muzikos ryšį su tėvyne, „sugrąžintą laiką“ priartinti prie dabarties, o gal ir savaip interpretuoti kompozitoriaus muziką. Galimybių kūrybai daug. 

Sąlygos