Lt | En
  
 

2016 metai

Gegužės 9–10 d. vyko neakivaizdinės jaunųjų ornitologų mokyklos XVI laidos pavasario sesija


 Žiemos sesijos metu jaunieji ornitologai mokėsi pažinti Lietuvoje žiemojančius paukščius 

Sesijos darbotvarkė

2015 metai

Neakivaizdinės jaunųjų ornitologų mokyklos įžanginė sesija

Savaitgalį į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyrių susirinko būrys jaunųjų ornitologų. Po kelerių metų pertraukos duris vėl pravėrė ilgametė Neakivaizdinė jaunųjų ornitologų mokykla! 
Įžanginės sesijos metu mokiniai susipažino su mokyklos programa, vyko paskaitos apie paukščius, ornitologijos reikšmę, paukščių apsaugai svarbias buveines, Lietuvos paukščių sistematiką bei paukščių rūšių įvairovę Lietuvoje.  
Pirmą dieną keletą paskaitų skaitė mokyklos mokslo vadovas prof. Petras Kurlavičius. Antra diena buvo skirta teorinių žinių įtvirtinimui, todėl jaunieji ornitologai daugiau laiko leido gamtoje. Praktinių užsiėmimų metu mokiniai stebėjo ir žiedavo paukščius, mokėsi statyti voratinklines gaudykles.  
Atsisveikinant surengta refleksija, kurios metu mokiniai išsakė savo mintis, kritiką bei ateities lūkesčius. Visi džiaugėsi įgyta patirtimi ir su nekantrumu kalbėjo apie antrąją sesiją. 
Mokinė Rimantė Stankūnaitė dalinasi savo mintimis: „Draugiški žmonės, jauki aplinka, naujos žinios, nauji pojūčiai. Tai puiki patirtis kiekvienam, besidominčiam ir mylinčiam gamtą, paukščius ir norinčiam daugiau apie tai sužinoti, pagilinti savo žinias, pakeliauti ir susipažinti su šios srities specialistais, profesoriais, lektoriais ir gamtos fotografais, pabūti gamtoje ir ją labiau pamilti. Jau per pirmą susitikimą daug ką sužinojome ir turėjome progą viską atlikti patys. Darėme klaidų ir iš jų mokėmės, klausėmės patarimų ir daug ko išmokome. Nors pradžioje visi buvome nedrąsus, išvažiavome susipažinę ir susiradę naujų draugų. Laukiame kito susitikimo!“.   

Nuotraukos