Lt | En
  
 

2020 metai 

Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas (J. V. Gėtė)

684. Skaičius? Ar žinai, kad tame skaičiuje telpa rieduliai, uolos, kalvos, gūbriai, šaltiniai ir versmės, kriokliai, vertingi medžiai ir dar daug kitų saugomų gamtos paveldo objektų. Dalyvauk konkurse „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“ ir išsiaiškink!

Konkurso tema – Saugomi gamtos paveldo objektai saugomose teritorijose ir šalia jų.

Ar žinai kokie objektai saugomi? Kur jie yra? Gal jie visai šalia? O gal perskaitei ar žinai įdomų faktą apie kurį nors objektą ir nori apie tai papasakoti kitiems Lietuvos mokiniams?

Pasukate galvą, pa‘GOOGLE‘inate, išsirenkate įdomiausius faktus, čiumpate išmaniuosius telefonus ir lekiate į gamtą filmuoti pasirinkto objekto. Rekomenduojame vykti kartu su mokytoju.

Konkursas vyksta iki 2020 m. birželio 30 d. (įskaitytinai). 

Konkurso organizavimas:
- konkursui pateikiama prezentacija arba filmuota medžiaga, pristatanti saugomą gamtos paveldo objektą;
- filmuko trukmė iki 5 min.;
- formatai: avi, mp4, wmv;
- prezentacijoje, filmuotoje medžiagoje būtina paminėti saugomo gamtos paveldo objekto buvimo vietą, išskirtinumą, įdomius faktus, atliktus stebėjimus;
- papildomais balais bus vertinamas prezentacijos, filmuotos medžiagos originalumas, informatyvumas, patrauklumas bei mokinių kūrybiškumas.

Nuostatai


2019 metai

2019-ųjų metų konkurso tema – Lietuvos raudonoji knyga.

Mokiniai kuria pamokas saugomose teritorijose

Spalio 10 d. Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centre (Parko g. 2, Kurtuvėnai, Šiaulių r.) vyko nacionalinio konkurso „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“ nugalėtojų apdovanojimas.
Kviečiamų laimėtojų sąrašas

Su laimėtojų pamokomis* susipažinti galite žemiau:

Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos pamoka „Kūdrinio pelėausio paslaptys“
Šakių r. Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos pamoka „Griežlių stebėjimas Panemunių regioniniame parke“
Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos pamoka „Integruota pamoka „ant ratų“ Biržų regioniniame parke“
Vilniaus Gabijos gimnazijos pamoka „Saugomos rūšys Neries regioniniame parke“
Šakių „Varpo“ mokyklos „Lietuvos raudonosios knygos paukščiai ir augalai Novaraisčio ornitologiniame draustinyje“
Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazijos pamoka „Vištyčio regioninio parko teritorijoje aptiktos Lietuvos raudonosios knygos rūšys“

*Pamokų aprašai ir pavyzdžiai yra mokyklų autorinis darbas ir konkurso organizatorių neredaguoti.

Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. 

Konkursu siekiama stiprinti švietimo institucijų ir saugomų teritorijų bendradarbiavimą, sudaryti sąlygas gamtamokslinio ugdymo plėtotei naujose mokymosi aplinkose. 

Nuostatai
Priedas. Pamokos aprašas

2018 metai

Konkurso dalyviai keliavo į miškus, pelkes, aukštapelkes, parkus kuriuose pažino medžių, krūmų, krūmokšnių rūšis, kūrė „medžio pasus“.

Konkurso rezultatai

Baigiamasis nacionalinio konkurso renginys vyks 2018 m. rugsėjo 27 d. Vištyčio regioninio parko lankytojų centre (Vytauto g. 8, Vištytis, Vilkaviškio r.) į kurį kviečiami 5 komandos dalyviai ir komandos vadovai.

Vištyčio regioninis parkas yra Lietuvos sienos su Lenkija ir Rusija apsaugos zonoje, todėl būtina turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą.

Nuostatai

2017 metai

Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas (J. V. Gėtė)

Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. 

Konkursu siekiama stiprinti švietimo institucijų ir saugomų teritorijų bendradarbiavimą, sudaryti sąlygas gamtamokslinio ugdymo plėtotei naujose mokymosi aplinkose. 

Rugsėjo 28 d., 12.00 val. Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicijų salėje (Didžioji g. 22, Plateliai, Plungės rajonas) Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos organizuoja nacionalinio konkurso „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“ baigiamąjį renginį, kurio metu bus apdovanoti konkurso nugalėtojai. 

2017 m. nacionalinio konkurso „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“ konkurso nugalėtojų sąrašas

Šiais metais kviečiame kurti žaidimus

Atšilę orai, besišypsanti saulutė, bundanti gamta – puikus metas žaidimams gamtoje. Kaip ir kasmet, kviečiame į Lietuvos saugomų teritorijų Nacionalinius lankytojų centrų, Gamtos mokyklų organizuojamas pamokas pasisemti naujų minčių ir idėjų žaidimų kūrimui.

Konkurso nuostatai

Žaidimo aprašymo forma (atsisiųsti word formatu)

2016 metai

2015 metaiSąlygos


2014 metai


Paveikslėlis