Lt | En
  
     
   

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kasmet organizuoja Tarptautinį projektą „Paskui paukščius“. Projekto tikslas – paukščių stebėjimų, tyrimų ir sukauptos informacijos vertinimo pavyzdžiu skatinti mokinius pažinti gamtoje vykstančius procesus.

Projekte dalyvauja šalies bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo švietimo institucijų mokiniai, besidomintys ornitologija, siekiantys žinių ir gebėjimų tobulinimo šioje srityje.

Viena iš svarbiausių projekto baigiamųjų dalių – mokomoji ekspedicija ir dalyvavimas tarptautiniame aplinkosauginiame renginyje „EuroBirdwatch“. Šiame renginyje dalyvauja daugiau nei 40 Europos ir Centrinės Azijos šalių tarp jų ir Lietuva.    

Projektas vyksta keturiais etapais:

I etapas – užduočių skelbimas, atlikimas Lietuvoje, komunikacija;

II etapas – darbų vertinimas, dalyvių atranka į konferenciją;

III etapas – šalies jaunųjų ornitologų mokslinė konferencija;

IV etapas – geriausių šalies jaunųjų ornitologų ir jų vadovų mokomoji ekspedicija.

Aktyviausiems projekto dalyviams sudaromos sąlygos tobulintis gamtinio ugdymo stovyklose, ekspedicijose, jų stebėjimo, tyrimų duomenys, moksliniai darbai įtraukiami į Lietuvos ornitologų draugijos bei tarptautinės paukščių apsaugos organizacijos BirdLife International duomenų bazes, viešinami kitais būdais.

Sąlygos

 Dalyvių paraiška  (paraiškas siųskite iki gegužės 7 d.)

Konferencija planuojama Žemaitijos nacionaliniame parke.

Konsultuokitės el. paštu gediminas.petkus@lmnsc.lt

Projekto partneriai:Tarptautinio projekto „Paskui paukščius“ ekspedicija šiemet vyko Estijoje

Jau daugelį metų spalio pirmasis savaitgalis visoje Europoje yra ypatingas ornitologams ir gamtą mylintiems žmonėms. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ne tik moko šalies mokinius pažinti paukščius, bet ir rengia paukščių palydas ir tiriamųjų darbų konkursą visos šalies mokiniams. Geriausieji iš jų kviečiami į konkurso baigiamąjį etapą – mokomąsias ekspedicijas.

Šiais metais tarptautinio projekto „Paskui paukščius“ mokomoji ekspedicija vyko Estijoje. Aplankėme Matsalu, Vilsandi ir Lahemaa nacionalinius parkus. Mokomojoje ekspedicijoje dalyvavo Lietuvos jaunųjų ornitologų mokslinės konferencijos geriausių darbų autoriai ir jų vadovai.

Kartu su mokiniais ir jų mokytojais vyko ornitologas Modestas Bružas, kuris kelionės metu padėjo tinkamai identifikuoti paukščius. Taip pat šioje kelionėje Paukščių stebėjimo patirtimi dalijosi ir Lietuvos ornitologų draugijos projektų vadovas, LMNŠC darbuotojas Gediminas Petkus.

Visos ekspedicijos metu pavyko suskaičiuoti net 74 paukščių rūšis.  Daugumą saugomų ir retų paukščių mokiniai išvydo pirmą kartą, todėl ekspedicija neabejotinai praplėtė jų žinias ir akiratį. Kadangi ekspedicijoje dalyvavo ir gamtininkas, biologas, botanikas, LMNŠC gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis, tai mokiniai susipažino ir su augalų įvairove.

Daugiau apie mokslinę ekspediciją


Ventės rage vyko jaunųjų ornitologų konferencija

Kviečiame į tarptautinį projektą „Paskui paukščius“ 

Projekte gali dalyvauti šalies bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo švietimo institucijų mokiniai, besidomintys ornitologija, siekiantys žinių ir gebėjimų tobulinimo šioje srityje.

Iki gegužės mėnesio mokinius kviečiame aktyviai dalyvauti ornitologiniuose projektuose, atlikti paukščių stebėjimus, rengti stendinius ir žodinius pranešimus, aktyviai dalyvauti gamtosauginėje veikloje.

Darbų autoriai bus pakviesti į Lietuvos jaunųjų ornitologų mokslinę konferenciją, kuri vyks gegužės 26–27 d. Ventės Rago ornitologinėje stotyje.

Geriausių darbų autoriai ir jų vadovai spalio mėnesį dalyvaus ornitologinėje mokomojoje ekspedicijoje, kurios metu atliks stebėjimus su Lietuvos ir užsienio ornitologais.

Projektą vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Projekto partneriai – Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijos mokslų fakultetas, Lietuvos ornitologų draugija, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus.

Sąlygos

Dalyvių paraiška (paraiškas siųskite iki gegužės 2 d.)

Projekto koordinatorius Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkas Gediminas Petkus. tel. (8 5) 267 19 12, el. paštas gediminas.petkus@lmnsc.lt