Lt | En
  
 

2017–2018 mokslo metai

2018 m. balandžio 19–20 dienomis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) vyko paskutinė IV-oji Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos sesija.

Mokiniai kartu su absolventais diskutavo apie nepriklausomos ir šiuolaikiškos žiniasklaidos svarbą demokratinėje valstybėje, apie kritišką požiūrį į politiką, bei aptarė pasaulio naujienas Lietuvoje.

Su dėstytojais aptarinėjo demokratijos ir laisvės rodiklių tendencijas pasaulio žemėlapyje, išklausė paskaitų apie Varšuvos geto sukilimą ir „meną kaip socialinę ir politinę kritiką“. Interneto portalo „Bernardinai.lt“ atstovas diskutavo su mokiniais apie konfliktą tarp medijų ir politikos.

Be įdomių paskaitų ir diskusijų moksleiviai lankėsi Valstybės pažinimo centre, apžiūrėjo Šimtmečiui skirtą ekspoziciją „Nepamirštos ateitys“.

2017–2018 m. m. 4 sesijų ciklą sėkmingai baigė 30 mokinių. Visus sveikino į baigimo pažymėjimus įteikė VU TSPMI direktorius Ramūnas Vilpišauskas.

Naujų narių priėmimas į Neakivaizdinę jaunųjų politologų mokyklą bus skelbiama naujaisiais mokslo metais rugsėjo mėnesį. Mokykla yra vienmetė, kurioje galės mokytis šalies 9–11 klasių mokiniai. Neakivaizdinės politologų mokyklos programa apima profesionalių politologų, filosofų, sociologų, žiniasklaidos atstovų paskaitas, kurių metu suteikiamos esminės žinios apie valstybės sąrangą, institucijas ir jų veikimo principus, politinių reiškinių analizę, skatinant mokinius domėtis viešajame gyvenime vykstančiais reiškiniais ir įvykiais, ugdyti pilietinį aktyvumą, pagarbą savo tėvynei ir pilietinį sąmoningumą. Sesijų metu vyksta filmų, susijusių su politiniais reiškiniais, tarptautiniais santykiais, peržiūra ir aptarimas, strateginiai, simuliaciniai žaidimai, imituojantys įvairių institucijų veiklą, rinkimus ir pan., diskusijos ir debatai įvairiais klausimais, ekskursijos į valstybines ir pilietines institucijas, susitikimai su įvairių sričių ekspertais. 

Nuotraukos

Kovo 8–9 d. vyko Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos III sesija.

Sesijai pasibaigus >>>

Programa

Jaunieji politologai rinkosi į žiemos sesiją
Lapkričio 9–10 dienomis Jaunieji politologai rinkosi į neakivaizdinės mokyklos pirmąją sesiją

Programa

    2016 / 2017 m. metai


Balandžio 21–22 dienomis vyko IV Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos sesija.


Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos III sesija vyko kovo 17–18 d. 

 

2015 metai

Antroje neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos sesijoje – išskirtinis dėmesys tarptautiniams konfliktams

Pirmoji sesija

Baigėsi paskutinė Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos sesija

2014 metai

Spalio 16–17 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute įvyko antroji Neakivaizdinė jaunųjų politologų mokyklos sesija.
(Paskelbta: 2014-10-25)

Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos I sesija. 2014 m. balandžio 24–25 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute įvyko pirmoji jaunųjų politologų mokyklos sesija.
(Paskelbta: 2014-05-12)

2013 metai

Užduotys stojantiesiems:
 1. Prisistatymą apie save, kuriame motyvuoja, kodėl nori dalyvauti šioje neakivaizdinėje mokykloje (0,5 psl. Times New Roman 12 dydžio šriftu);
 2. Ese pasirinkta tema (1-1,5 psl. Times New Roman 12 dydžio šriftu):
  2.1  Didžiausias Lietuvos laimėjimas per 20 nepriklausomybės metų;
  2.2  Ar Lietuva turi bijoti Rusijos?;
  2.3  Ką reiškia būti „europiečiu“?;
  2.4  Ar migracija yra problema?
 3. Registracijos anketą (pridedama).
Susijusios naujienos:

2013 m. gruodžio 12–13 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su VU TSPMI studentų korporacija RePublica organizavo ir vykdė Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos IV sesiją. Sesijoje dalyvavo 29 mokiniai.
(Paskelbta: 2013-12-16)

2013 m. lapkričio 7–8 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su VU TSPMI studentų korporacija „RePublica“ organizavo ir vykdė Neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos III sesiją. Sesijoje dalyvavo 21 mokinys.
(Paskelbta: 2013-11-18)