Nuo 2023-09-01 keitėsi įstaigos pavadinimas į Lietuvos neformaliojo švietimo agentūrą (LINEŠA), visi iki tol patvirtinti vidaus dokumentai galioja ir LINEŠA.
Asmenų, pateikusių informaciją apie pažeidimą įstaigoje, su kuria juos sieja ar siejo darbo santykiai arba sutartiniai santykiai (ar tarnybos santykiai), apsaugos mechanizmą įtvirtina Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas (toliau – Įstatymas).
Pagrindas teikti informaciją – ją teikiančio asmens turima informacija apie pažeidimą Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (toliau – LINEŠA).
Informacija apie pažeidimus teikiama dėl:
1) pavojaus visuomenės saugumui ar sveikatai, asmens gyvybei ar sveikatai;
2) pavojaus aplinkai;
3) kliudymo arba neteisėto poveikio teisėsaugos institucijų atliekamiems tyrimams ar teismams vykdant teisingumą;
4) neteisėtos veiklos finansavimo;
5) neteisėto ar neskaidraus viešųjų lėšų ar turto naudojimo;
6) neteisėtu būdu įgyto turto;
7) padaryto pažeidimo padarinių slėpimo, kliudymo nustatyti padarinių mastą;
8) pažeidimų, nurodytų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro patvirtintame sąraše, parengtame atsižvelgiant į Direktyvoje (ES) 2019/1937 nurodytų Europos Sąjungos teisės aktų taikymo sritį;
9) kenkimo Europos Sąjungos finansiniams interesams, kaip nurodyta Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 325 straipsnyje ir išsamiau apibūdinta susijusiose Europos Sąjungos priemonėse;
10) pažeidimų, susijusių su vidaus rinka, kaip nurodyta Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 26 straipsnio 2 dalyje, įskaitant Europos Sąjungos konkurencijos ir valstybės pagalbos taisyklių pažeidimus, taip pat su vidaus rinka susijusius pažeidimus dėl veiksmų, kuriais pažeidžiamos pelno mokesčio taisyklės, arba susitarimus, kuriais siekiama įgyti mokestinį pranašumą, kenkiantį taikytinos pelno mokesčio teisės dalykui arba tikslui;
11) kitų pažeidimų.
Informaciją apie pažeidimus LLINEŠA galite pateikti vienu iš šių būdų:
- bet kuriuo metu (darbo ir ne darbo laiku) atsiųsdamas pranešimą elektroninio pašto adresu praneseju.apsauga@linesa.lt ;
- atsiųsdamas pranešimą paštu LINEŠA adresu (Žirmūnų g. 1B, Vilnius). Siunčiant pranešimą paštu, po LINEŠA pavadinimu turi būti nurodoma žyma „KOMPETENTINGAM SUBJEKTUI ASMENIŠKAI“.
Įgyvendinant Įstatymo nuostatas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimu Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“ patvirtinti šie aprašai:
- Atlyginimo pranešėjams už vertingą informaciją tvarkos aprašas;
- Kompensavimo pranešėjams už patiriamą neigiamą poveikį ar galimus padarinius dėl pateikto pranešimo tvarkos aprašas;
- Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų įdiegimo ir jų funkcionavimo užtikrinimo tvarkos aprašas.
Rekomenduojame pranešimą apie pažeidimą teikti užpildant šią pranešimo apie pažeidimą formą.
LINEŠA paskirtas kompetentingas subjektas – korupcijos prevencijos specialistė Lina Cicėnaitė (tel. +370 676 93743, el. p. praneseju.apsauga@linesa.lt )
LINEŠA paskirtas kompetentingas subjektas – korupcijos prevencijos specialistė Lina Cicėnaitė (tel. +370 676 93743, el. p. praneseju.apsauga@linesa.lt )
Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktoriaus 2022 m. liepos 20 d. įsakymu Nr. R1-456 patvirtintas Informacijos apie pažeidimus Lietuvos neformaliojo švietimo agentūroje teikimo tvarkos aprašas, kuriuo nustatyta informacijos apie LMNŠC galimai rengiamus, padarytus ar daromus pažeidimus teikimo, informacijos apie pažeidimus priėmimo LINEŠA veikiančiu vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu, jos vertinimo ir sprendimų priėmimo tvarka.
Papildoma informacija
Papildoma informacija
Informaciją apie pažeidimą pateikusiam asmeniui užtikrinamas konfidencialumas (išskyrus, kai to raštu prašo asmuo, pateikiantis arba pateikęs informaciją apie pažeidimą ar kai asmuo pateikia žinomai melagingą informaciją).
Prieš informaciją apie pažeidimą pateikusį asmenį dėl tokios informacijos pateikimo (nuo informacijos pateikimo dienos) draudžiama imtis, grasinti imtis ir bandyti imtis neigiamo poveikio priemonių.
Pranešėjui jo prašymu Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo nustatyta tvarka suteikiama antrinė valstybės garantuojama teisinė pagalba, neatsižvelgiant į Vyriausybės nustatytus turto ir pajamų lygius teisinei pagalbai gauti. Antrinė valstybės garantuojama teisinė pagalba pranešėjui suteikiama vadovaujantis kompetentingos institucijos sprendimu pripažinti asmenį pranešėju.
Informaciją apie pažeidimą pateikusiam asmeniui dėl informacijos pateikimo neatsiranda jokia sutartinė ar deliktinė atsakomybė, taip pat atsakomybė dėl garbės ir orumo įžeidimo, dėl šmeižto, jeigu Įstatymo nustatyta tvarka teikdamas informaciją apie pažeidimą jis pagrįstai manė, kad teikia teisingą informaciją.
Informaciją apie pažeidimą pateikiantis asmuo už žalą, atsiradusią dėl informacijos apie pažeidimą pateikimo, atsako tik tokiu atveju, jei įrodoma, kad asmuo negalėjo pagrįstai manyti, kad jo teikiama informacija yra teisinga.
Žinomai melagingos informacijos, taip pat valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančios informacijos pateikimas asmeniui nesuteikia garantijų pagal Įstatymą. Žinomai melagingą informaciją pateikęs arba valstybės ar tarnybos paslaptį ar profesinę paslaptį atskleidęs asmuo atsako teisės aktų nustatyta tvarka.