Į pagrindinį turinį 
  
 
Renginio pavadinimas:
Dailės olimpiados laimėtojų paroda „Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“
Renginio tipas:
Paroda
Dalyviai:
-
Renginio data:
2018 m. sausio 5 d.–kovo 8 d.
Vieta:
Ugdymo plėtotės centras, M. Katkaus g. 44, Vilnius
Papildoma informacija:




Lietuvos mokinių dailės olimpiada vyksta nuo 1994 metų, 2017 m. įvyko jau 23-ioji, kurios tema – „Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos“. Šioje parodoje eksponuojama 10 olimpiados laureatų namų darbų, sukurtų pirmajam olimpiados etapui. Šie darbai – labiausiai subrandinti, geriausiai atskleidžiantys jaunųjų kūrėjų savitumą.

„Jaunųjų kūrėjų darbuose akivaizdžiai matomas ir visus juos vienijantis, skirtingai į žiūrovą kalbantis, bet kitokį skambesį įgaunantis motyvas – Piliakalnis. Menasi ir vieno piliakalnių tyrinėtojo pasakyta mintis: „Kiekvienas piliakalnis yra knyga apie seniausiąjį laikotarpį, kurią tereikia gerai mokėti skaityti.“ Akivaizdu, kad jaunieji dailininkai ją „skaitė“ ir jos įkvėpti kūrė išraiškingus grafinius, tapybinius pasakojimus apie žinomus ir mažiau žinomus mūsų šalies praeities bylotojus, stengdamiesi atskleisti ir pabrėžti jų išskirtinę vertę, išsakyti, pagrįsti savo požiūrį. Juk „piliakalnių šviesoje, atsivėrusiose erdvėse regime giliau, esame labiau savo krašto žmonės“, – sako dailės mokytoja ekspertė, mokinių dailės olimpiados vertinimo komisijos narė Virginija Armanavičienė.

Lietuvos mokinių dailės olimpiadą, kurios tikslas – plėtoti vaikų ir jaunimo kultūrą bei saviraišką, rasti itin gabius vaikus ir juos ugdyti, organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Olimpiadoje gali dalyvauti bet kokio tipo, pavaldumo Lietuvos ir užsienio lietuvių mokyklų 8 klasių ir I–IV gimnazijos klasių mokiniai. Olimpiados laureatų darbų parodos eksponuojamos Vilniaus rotušėje, Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir kt.