Lt | En
  
     
   
Renginio pavadinimas:
Edukacinė diena-seminaras „Pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymas gamtinėje aplinkoje.“ Kauno marių regioniniame parke
Renginio tipas:
Kvalifikacijos tobulinimo seminaras
Dalyviai:
mokytojai
Renginio data:
2018 m. spalio 25 d., 10–15.30 val.
Vieta:
Kauno marių regioninio parko direkcijos Gamtos mokykla, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno r.
Mokestis:
10 €
Registracija:
Renginys baigėsi.
Papildoma informacija:
Aušrinė Demšienė
(8 5) 267 00 60, 8 678 16 553
ausrine.demsiene@lmnsc.lt

Lietuvos valstybės atkūrimas 1918 metais – milžiniškas žmonių, nepabūgusių prisiimti atsakomybės už visų mūsų ateitį, laimėjimas. Jų dėka 2018 metais moderniai Lietuvos valstybei sukanka 100 metų. Vienas svarbiausių Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės tikslų – sutelkti Lietuvos žmones ir užsienyje gyvenančius lietuvius švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatinti didžiuotis savo šalimi, būti svarbiais ir aktyviais savo šalies gyvenimo dalyviais.

Projektas „Kodas – Nemunas“, prisidėdamas prie 100-mečio šventės tikslų, kviečia jungtis švietimo bendruomenes darbams Lietuvos vardan. 

Ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokytojus spalio 25 d. kviečiame dalyvauti 6 akademinių valandų projekto „Kodas – Nemunas“ edukacinėje dienoje-seminare „Pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymas gamtinėje aplinkoje. GIS“ Kauno marių regioniniame parke.

Kūrybiškumas apibrėžiamas kaip vienas iš svarbiausių Lietuvos Respublikos švietimo sistemos principų ir kaip svarbi Lietuvos ir Europos pažangos vertybė. Ypatingas vaidmuo kūrybiškumo ugdyme skiriamas gyvam aplinkos stebėjimui arba naujos patirties ieškojimui, siekiant tiesiogiai prisiliesti prie gyvosios ir negyvosios gamtos daiktų, reiškinių. Tokiam pažinimui dėkingiausios medžiagos teikia gamta bei supanti aplinka.

Žemėlapis, geografiniai duomenys, erdvinė informacija – tai visiems žinomi žodžiai, šiais laikais įgaunantys ypatingą prasmę. Vieta ir aplinka visada buvo svarbi tiriant įvairius reiškinius, tačiau tik skaitmeninių priemonių (planšetinių kompiuterių, išmaniųjų telefonų, jutiklių) ir technologijų dėka yra galimybė išsaugoti daugybę duomenų, reikalingų nagrinėjamai projekto temai. Programinė įranga suteikia galimybę duomenis kūrybiškai vizualizuoti, tyrinėti, apibendrinti, įžvelgti sąsajas ir tendencijas. Geografinės informacijos sistemų (GIS) sprendimai bei atviri duomenys Lietuvoje jau yra naudojami realiuose projektuose, kasdien kylančioms problemoms spręsti. GIS gali sėkmingai naudoti įvairių dalykų mokytojai, siekdami ugdymo tikslų įgyvendinimo.

Teorinėje dalyje susipažinsite su geografinės informacijos sistemų sprendimais, konkrečiais teminiais kūrybiniais pavyzdžiais ir galimybe GIS taikyti mokymui(si), tobulinant erdvinį mąstymą ir skatinant kūrybiškumą bei bendradarbiavimą.

Praktinėje dalyje seminaro dalyviai, naudodami skaitmeninę programinę įrangą, atliks užduotis, kūrybinius darbus, nagrinės kolegų atliktas užduotis ir sukurtus projektus. Susipažinsite su ArcGIS Online sistema, jos aplinka ir funkcionalumu, internetinių žemėlapių ir konfigūruojamų aplikacijų kūrimu bei turinio bendrinimu. Išmoksite panaudoti aplikacijų šablonus, kursite Žemėlapio žurnalo aplikaciją naudojant skirtingus duomenų šaltinius. Sukursite apklausos formą, rinksite erdvinius duomenis lauke, apdorosite ir analizuosite rezultatus (grafikų, suvestinių lentelių ar žemėlapių pavidalu) panaudojant Survey123 for ArcGIS internetinę aplikaciją.

PROGRAMA

9.30–10.00 val. Registracija (Kauno marių regioninio parko direkcijos Gamtos mokykla, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno r.)

10.00–10.20 val. Tiriamoji veikla per įvairių dalykų pamokas. Projektas „Kodas – Nemunas“
Šarūnas Gerulaitis, Ugdymo plėtotės centro Ugdymo turinio skyriaus Socialinių mokslų, dorinio ugdymo ir kūno kultūros poskyrio vedėjas

10.20–10.40 val. Konkurso „Išmaniosios technologijos gamtoje“ pristatymas
Almantas Kulbis, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas

10.40–11.00 val. Kauno marių regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybės
Kauno marių regioninio parko direkcijos specialistas

11.00–12.15 val. Geografinė informacinė sistema (GIS) – galimybės mokymui (si) ir kūrybai
Ilona Urbanavičienė, Valdas Urbanavičius, Kauno kolegijos lektoriai

12.15–12.45 val. Pertrauka

12.45–14.15 val. Žemėlapio pasakojimas „Įspūdžiai prie Kauno marių“
Ilona Urbanavičienė, Valdas Urbanavičius, Kauno kolegijos lektoriai

14.15–15.30 val. Duomenų rinkimas mobiliosiomis programėlėmis
Ilona Urbanavičienė, Valdas Urbanavičius, Kauno kolegijos lektoriai

*Prašome atsivežti nešiojamus arba planšetinius kompiuterius (pagal galimybes)

_______________________________________

Seminaras vyks Kauno marių regioninio parko direkcijos Gamtos mokykloje, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno r.

Seminaro pradžia – 10.00 val. (dalyvių registracija nuo 9.30 val.)

Dalyvio mokestis – 10 Eur, mokamas pavedimu į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro sąskaitą:
A. s. LT76 7044 0600 0102 9937, AB SEB bankas, b. k. 70440
Įm. kodas 302848387, PVM mok. kodas LT 1000 0709 5119.
Pavedime būtina nurodyti mokėjimo paskirtį – už seminarą 2018-10-25 „Pilietiškumo ir kūrybiškumo ugdymas gamtinėje aplinkoje. GIS“.
Jei įstaiga pavedimą padarys tik po renginio – sąskaitos-faktūros bus išrašomos renginio dieną ir tik pateikus įstaigos direktoriaus pasirašytą GARANTINĮ RAŠTĄ.

Dalyviams bus išduoti akredituoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Būtina išankstinė registracija.
Registracija baigiama likus dienai iki seminaro arba kai nebėra laisvų vietų.

Dėkojame už ATSAKINGĄ registraciją. Pasikeitus aplinkybėms, jei į renginį atvykti negalėsite, INFORMUOKITE renginio vadovę Aušrinę Demšienę tel. (8 5) 267 0060, 8 678 16553; el. p. ausrine.demsiene@lmnsc.lt.